У Верховній Раді зареєстрували законопроект про зміну виборчого законодавства, внесений президентом Володимиром Зеленським. Проект передбачає пропорційну систему за закритими списками та зниження прохідного бар'єру в парламент до 3%. Нині це 5%.

Верховна Рада отримала проект 22 травня, тобто в день потенційного голосування.

«Законопроектом пропонується: встановити вибори народних депутатів України за пропорційною виборчою системою з голосуванням за виборчі списки кандидатів у народні депутати України від партій у загальнодержавному виборчому окрузі; передбачити, що право на участь у розподілі депутатських мандатів мають всі партії, які одержали на свою підтримку не менше 3% голосів виборців», — ідеться у пояснювальній записці до проекту.

Спікер Ради Андрій Парубій з трибуни заявив, що в тексті йдеться про закриті партійні списки на виборах.

«Я був засмученим і розчарованим, що першою законодавчою ініціативою президента Зеленського було введення закритих партійних списків. Ще кілька днів тому з цієї трибуни всьому українському суспільству була обіцянка введення відкритих списків», — Парубій.

Президент Володимир Зеленський екстрено скликав Верховну Раду 22 травня, аби внести зміни до закону про вибори народних депутатів. Зеленський пропонує скасувати мажоритарну систему виборів та знизити прохідний бар'єр до Верховної Ради з 5% до 3%

Нагадаємо:

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile