Верховний суд не задовольнив касаційної скарги російського державного «Внєшекономбанку» та підтримав суди попередньої інстанції, які скасували заборону на продаж контрольного пакета акцій української «дочки» банку — «Промінвестбанку».

Відповідне рішення Верховний суд ухвалив 6 листопада, повідомляє finbalance, посилаючись на дані судового реєстру.

Таким чином, рішення Верховного суду дозволяє продаж 99,77% акцій «Промінвестбанку», якого вимагає компанія «Жиса», що входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Нагадаємо, що компанія Коломойського намагається шляхом примусового продажу банку отримати кошти за рішенням Гаазького арбітражу, який присудив олігарху компенсацію за втрачені внаслідок анексії Криму активи.

1 серпня у «Внешекономбанку» повідомили, що домоглися призупинки продажу акцій своєї української «дочки».

Раніше про намір купити «дочку» російського держбанку в Україні повідомили 3 компанії.

19 липня на фондовій біржі «ПФТС» виставили на продаж 99,7% «дочки» російського державного банку «Внешекономбанк» «Промінвестбанк». Акції планували продати через аукціон за 532,1 мільйона гривень.

10 червня «Промінвестбанк» подав на Україну до Стокгольмського арбітражу. Загальна вартість позову складає «сотні мільйонів доларів».

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: