Міністерство культури молоді та спорту заявило, що Верховний Суд не ухвалював дозволу Українській православній церкві Московського патріархату зберігати свою назву.

Про це йдеться в заяві міністерства.

У відомстві нагадали, що 22 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Київської Митрополії Української православної церкви Московського патріархату про скасування наказу Міністерства культури, відповідно до якого УПЦ МП та низка релігійних організацій повинні внести зміни до своєї офіційної назви.

У міністерстві оскаржили ухвалу Окружного адмінсуду в апеляційному та касаційному порядку. Зазначається, що ухвалою Верховного Суду від 11 грудня 2019 касаційну скаргу Мінкультури залишено без задоволення, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2019 залишено без змін.

«Слід зазначити, що станом на 17.12.2019 Окружний адміністративний суд м. Києва не переходив до вирішення справи по суті. Таким чином, Верховний Суд не постановляв ухвали, «якою би дозволив Українській Православній Церкві Московського Патріархату не змінювати свою назву», — йдеться у заяві.

16 грудня повідомлялось, що Верховний суд дозволив Українській православній церкві Московського патріархату зберегти назву. Зазначається, що колегія суддів погодилася з позицією попередніх інстанцій, які забороняли перереєструвати УПЦ (МП) та її структурні релігійні організації до вирішення цього спору по суті.

Рада 20 грудня зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

Після ухвалення закону у залі парламенту побилися депутати.

В УПЦ МП назвали цей закон антиконституційним і заявили, що він порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони вірян України.

Раніше речник Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент заявив про неможливість перейменування церкви на Російську православну.

Поділитись: