Верховний суд України скасував постанову вищого адміністративного суду України та підтвердив законність дій Національного банку у ході ліквідації банку «ТК Кредит».

«Суд найвищої інстанції поставив крапку у тривалій судовій тяганині, яка розпочалася ще 2016 року в Донецькому окружному адміністративному суді. Тоді акціонер «ТК Кредит» у своєму позові до Національного банку та ФГВФО просив суд визнати протиправними рішення про виведення банку з ринку та змусити регулятора відновити його діяльність», — повідомляють в Нацбанку.

Зазначимо, що «ТК Кредит» вивели з ринку через непрозору структуру власності. Це був перший банк, який Нацбанк вирішив ліквідувати саме з цих міркувань. Так, банк визнали неплатоспроможним 9 лютого 2016 року, після того як протягом майже 2 років банк попереджали, що структури власності банку не відповідала вимогам, встановленим законом.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що в Україні близько 18 банків, які мають«нежиттєздатну» бізнес-модель.

Зазначимо, що за результатами стрес-тестування, Нацбанк виявив, що наразі восьми українським банкам не вистачає близько 6 мільярдів гривень. Проте, відповідно до тестування за несприятливим сценарієм, потреба банківської системи у капіталі зростає до 42 мільярдів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знай свої права: як не дати банку себе обдурити

Раніше повідомлялось, що НБУ вимагає в судах у збанкрутілих банків 25 млрд грн.

Раніше колишня очільниця Нацбанку Валерія Гонтарева назвала прізвища власників збанкрутілих банків, які найбільше заборгували НБУ. Тоді вона називала суму загальної заборгованості перед НБУ у розмірі понад 45 мільярдів гривень.

Також повідомлялось, що в Україні продали майна збанкрутілих банків на 7 мільярдів гривень.

Поділитись: