Верховний суд скасував рішення касаційного суду та рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, визнавши незаконною догану для прокурора Спеціальної антикорупційної прокуратури Андрія Перова. Саме через цю догану Перова відвели від обвинувачення у справі екс-депутата «Народного фронту» Миколи Мартиненка.

Подав уже скасовану скаргу на Перова адвокат Мартиненка — Петро Бойко. Він звинуватив його у неповазі до суду. За словами Бойка, прокурор САП Перов грюкнув дверима під час засідання Солом'янського суду наприкінці 2017 року.

Ще до остаточного висновку щодо дисциплінарного проступку (тобто грюкання дверми) Перов попросив відвести заступника голови комісії Віктора Шемчука, яка розглядала скаргу. На думку Петрова, Шемчук мав конфлікт інтересів. Утім комісія відмовила.

Після рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, яка винесла Перову догану, він звернувся до Касаційного суду та просив скасувати його.

11 січня на суді у справі екс-депутата «Народного фронту» Миколи Мартиненка вперше показали документи, які свідчать про прямий його стосунок до офшорної компанії Bradcrest Investments. Слідство вважає, що ця компанія отримувала «відкати» на українських підрядах «Енергоатому» на 6,5 мільйонів євро. Мартиненка підозрюють у легалізації та відмиванні доходів та розтраті державних коштів.

Раніше адвокати Мартиненка попросили суд не вивчати документи з банків Швейцарії

Мартиненка затримали 20 квітня 2017 року і повідомили йому про підозру. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Після цього детективи ще близько року розслідували справу, і 22 травня 2018 року передали обвинувальний акт до суду.

Атомна компанія «Енергоатом» — оператор чотирьох атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Вона забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.

Поділитись: