У компанії Group DF, яка належить українському олігарху Дмитру Фірташу, повідомили, що Верховний суд скасував рішення судів попередніх інстанцій про повернення «Запорізького титаномагнієвого комбінату» у державну власність.

Зазначається, що Верховний суд скасував постанову апеляційного та господарського судів про розірвання договору між Фондом державного майна та компанією Фірташа, яким «ЗТМК» передавали у спільну власність. Водночас Верховний суд повернув цю справу на повторне слухання до Господарського суду Запорізької області.

Нагадаємо, що Запорізький господарський суд розірвав договір про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», укладений між Фондом держмайна та компанією Фірташа «Толеріс Трейдинг Лімітед». Договір уклали у 2013 році нібито з метою залучення інвестицій у прогресивні технології та створення високорентабельного виробництва.

Унаслідок укладання договору було створено приватну компанію, якою фактично володів український олігарх Дмитро Фірташ, попри те, що частка держави складала 51%.

Компанія Фірташа подала апеляцію на рішення суду про повернення «ЗТМК» державі, проте програла справу. Після цього там подали апеляцію до Верховного суду.

Водночас, у САП надіслали листа уряду, в якому просили розробити механізм повернення «ЗТМК» у державну власність.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року Спеціальна антикорупційна прокуратура подала до Господарського суду Києва позов з вимогою розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Поділитись: