Велика палата Верховного суду ухвалила рішення, яким визнали незаконним рішення Національного банку України щодо віднесення «Златобанку» до категорії неплатоспроможних та подальшу ліквідацію цього банку.

Відповідне рішення ухвалили 5 лютого 2019 року, проте повного тексту рішення наразі немає, повідомляють у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

У Фонді гарантування заявляють, що таке рішення Верховного суду несе низку ризиків, адже, зокрема, робить безпідставними виплати вкладникам банку державного відшкодування втрачених депозитів. Таких відшкодувань виплатили 14 тисячам клієнтів на загальну суму 825 мільйонів гривень.

«Втрата Фондом контролю над активами фактично унеможливить задоволення вимог вкладників та кредиторів на загальну суму у понад 6,5 млрд грн, у тому числі вкладників-фізичних осіб на більш як 1,8 млрд грн, за процедурою, передбаченою законом», — зазначають у ФГВФО.

Водночас визнання судом рішення про виведення «Златобанку» з ринку незаконним не поверне цей банк назад на ринок, адже такої процедури не передбачено у законодавстві.

«При цьому, скасування рішення про віднесення банку до неплатоспроможних не відновлює його платоспроможності і не передбачає повернення його на ринок, оскільки подібне не передбачено законом. Тобто, ситуація, по суті, заводиться у глухий кут», — додають у Фонді гарантування.

Зазначимо, що «Златобанк» визнали неплатоспроможним у 2015 році. За даними Нацбанку, банк належить Якіменко О.А. Водночас за даними журналістів «Наших грошей» кінцевим власником банку є Леонід Юришев — бізнес-партнер українського олігарха Ріната Ахметова.

13 березня 2018 року Верховний суд України визнав виведення банку«Хрещатик» з ринку незаконним. Проте банку не повернули ліцензію та не відновили його діяльність, оскільки не існує законодавчого механізму повернення банку на ринок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знай свої права: як не дати банку себе обдурити

Поділитись: