Верховний суд України скасував рішення судів попередніх інстанцій та визнав правомірними дії Національного банку України щодо виведення з ринку банку «Київська Русь».

«На даний час Національним банком України та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб очікується розгляд вищевказаної справи в апеляційному суді, під час здійснення якого судом апеляційної інстанції мають бути враховані всі зроблені Верховним Судом висновки», — повідомляють у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

Зазначимо, що банк «Київська Русь» віднесли до категорії неплатоспроможних 19 березня 2015 року. Банк належав бізнесмену Братко Віктору Васильовичу, який подав на Нацбанк до суду з метою скасувати рішення про визнання його банку неплатоспроможним. Через судову тяганину Фонд гарантування не міг у повній мірі погасити заборгованість перед кредиторами банку.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що в Україні близько 18 банків, які мають«нежиттєздатну» бізнес-модель.

Зазначимо, що за результатами стрес-тестування, Нацбанк виявив, що наразі восьми українським банкам не вистачає близько 6 мільярдів гривень. Проте, відповідно до тестування за несприятливим сценарієм, потреба банківської системи у капіталі зростає до 42 мільярдів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знай свої права: як не дати банку себе обдурити

Раніше повідомлялось, що НБУ вимагає в судах у збанкрутілих банків 25 млрд грн.

Раніше колишня очільниця Нацбанку Валерія Гонтарева назвала прізвища власників збанкрутілих банків, які найбільше заборгували НБУ. Тоді вона називала суму загальної заборгованості перед НБУ у розмірі понад 45 мільярдів гривень.

Також повідомлялось, що в Україні продали майна збанкрутілих банків на 7 мільярдів гривень.

Поділитись: