Верховний суд ухвалив остаточне рішення у справі про заборону невакцинованій дитині відвідувати дитячий садочок. Суд визнав таку заборону законною.

Про це повідомила очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун з посиланням на текст ухвали суду.

Йдеться про справу, яку почали слухати в 2016 році. Славутський міський районний суд на Хмельниччині задовольнив позов матері, невакциновану дитину якої не взяли в дитсадочок, але установа звернулася до інших судових інстанцій.

Жінка вважала, що садочок порушує право її дитини на освіту, а також пояснила, що робити щеплення вона відмовилася «через недовіру до вакцин».

У підсумку Верховний суд визнав, що така заборона не порушує закон, а також зазначив, що позивач не надав переконливих аргументів щодо того, чому якості вакцин не можна довіряти.

У рішенні суду наголошується, що завдання держави — забезпечити оптимальний баланс між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей.

У МОЗ нагадали, що інші суди тепер повинні враховувати це рішення Верховного суду у своїй практиці, бо ВС є найвищою судовою інстанцією у системі судів загальної юрисдикції, яка забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій.

«МОЗ продовжує наполягати на обов’язковій вакцинації та відстоювати прихильність до доказової медицини. Вакцинація українців є питанням національної безпеки. Адже щеплення — це єдиний дієвий спосіб захистити себе та своїх дітей від небезпечних хвороб», — наголосила Супрун.

Раніше очільниця МОЗ заявила, що відомство планує розширити вакцинацію для дорослих.

Нагадаємо, 22 квітня МОЗ повідомило, що на початку літа закуплені державою вакцини з'являться у приватних клініках, які уклали договір з Нацслужбою здоров'я України, а також у пологових будинках.

Також повідомлялося, що за 2018 рік на кір захворіли понад 54 тисяч українців.

Поділитись: