Верховний суд України відхилив касаційну скаргу в справі організатора «тітушок», які вбили журналіста видання «Вести» В’ячеслава Веремія, Юрія Крисіна. Вирок у 5 років позбавлення волі судді залишили чинним.

Про це повідомляє УНІАН.

Захист Крисіна просив про умовний термін, відповідно до вироку Шевченківського районного суду Києва у 2017 році.

«Вирок Апеляційного суду міста Києва від 13 червня 2018 року щодо Юрія Крисіна залишити без змін, а апеляційну скаргу захисників Крисіна ― без задоволення. Постанова Верховного суду є остаточною та оскарженню не підлягає», ― сказано в ухвалі.

Як повідомила в коментарі hromadske вдова Веремія Світлана Кирилаш, адвокати засудженого наголошували на його каятті, співпраці зі слідством і позитивних характеристиках із роботи як пом’якшувальних обставинах. На їхню думку, Апеляційний суд визнав аргументи прокуратури й представників потерпілих безпідставно. Проте Кирилаш та її захист зазначили, що про жодне каяття Крисіна не йдеться.

«Ми наполягали в запереченнях на касаційні скарги й у виступах сьогодні, що ніякого каяття не було, ніяких вибачень потерпілим, а навпаки, зухвала поведінка під час усіх проваджень, які розглядалися й розглядаються. І продовження злочинної діяльності», ― розповіла вдова вбитого журналіста.

Її підтримала прокурорка Юлія Малашич. За її словами, немає жодних підтверджень щирого каяття Крисіна, тому норму Кримінального кодексу про звільнення від відбування покарання застосувати не можна. Крім того, вона сказала, що апеляція до наявності в Крисіна малолітніх дітей, не витримує критики, адже перше, що він зробив після звільнення із СІЗО свого часу, це поїхав переховувати зброю, а не до дітей.

«Емоції — радість і величезна вдячність усім, хто працює по цій справі: прокурорам і нашим представникам. І, звичайно, полегшення, тому що все тривало дуже довго, навіть тут засідання кілька разів переносилися через неявку захисту Крисіна або з інших їхніх обставин. Це весь дуже морально виснажує», — поділилася Кирилаш своїми почуттями після суду.

Нагадаємо, згідно з вироком суду у справі Крисіна, 17 лютого 2014-го знайомий Крисіна Армен Саркісян, доручив йому знайти 200-300 осіб для «охорони громадського порядку» в урядовому кварталі. Крисін зміг зібрати лише 15 людей. Увечері 18 лютого Юрій Крисін та його «тітушки» зібралися на Софійській площі, де вже перебувало близько 200 молодиків. Вони отримали кийки й вирушили на перехрестя вулиць Велика Житомирська та Володимирська.

Слідству він розповів, що помітив, як з автомобіля марки «Шкода» сірого кольору хтось жбурнув гранати й поїхав. За деякий час він знову помітив сіру «Шкоду». Вирішивши, що це та сама автівка, Крисін з «підопічними» почали гатити по ній кийками, пасажири намагалися втекти. Крисін побіг за одним із них, яким виявився саме В’ячеслав Веремій, а наздогнавши, — завдав удари кийком і руками. Відеозапис, як журналіста б'ють кийками, доступний в інтернеті. Прокуратура довела, що зброя в Крисіна була, щоправда, на відміну від «тітушок», він її не застосовував. Побитий журналіст помер у лікарні вранці 19 лютого.

У грудні 2017 року Юрія Крисіна засудили до 4 років позбавлення волі умовно. У червні 2018 Апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції та постановив новий — 5 років реального позбавлення волі (при максимальній санкції статті в 7 років). Адвокати Крисіна подали касаційну скаргу. 

Поділитись: