УКРАЇНА

Верховний суд відмовив антикорупціонерам у порушенні справи проти Порошенка

5 липня, 2018 16:09
УКРАЇНА/Верховний суд відмовив антикорупціонерам у порушенні справи проти Порошенка
Зберегти
Вигляд
Верховний суд України відмовив Центру протидії корупції, активістам Автомайдану та антикорупційній організації Transparency International Україна у порушенні справи проти президента Петра Порошенка.

Верховний суд України відмовив Центру протидії корупції, активістам Автомайдану та антикорупційній організації Transparency International Україна у порушенні справи проти президента Петра Порошенка. Позивачі вимагали відкрити провадження через призначення аудитором Національного антикорупційного бюро колишнього очільника військово-цивільної адміністрації Донеччини Павла Жебрівського.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

«Так, Верховний суд навіть не захотів розглядати справу та відразу ухвалив, що активісти не мають права звертатися до суду, щоб оскаржувати Указ Президента (указ, яким Порошенко призначив Жебрівського аудитором НАБУ – ред.)», — заявили у ЦПК.

За даними антикорупціонерів, суд у своїй відмові послався на те, що справа не може розглядатися в адміністративному суді.

«Відмова у відкритті провадження є грубим порушенням і українського, і міжнародного законодавства та може свідчити  про політичну заангажованість суддів. Центр протидії корупції оскаржуватиме це рішення спочатку до Великої палати Верховного Суду, а за потреби і в Європейському суді з прав людини», —  заявив юрист ЦПК Віталій Цокур.

Позивачі будуть оскаржувати відмову суду у відкритті провадження проти президента.

27 червня Центр протидії корупції, Transparency International Україна та Автомайдан подали позов до суду на президента Петра Порошенка через, на їхню думку, порушення закону та призначення ним на посаду аудитора НАБУ Павла Жебрівського.

Антикорупціонери вимагають позбавити Жебрівського посади аудитора НАБУ шляхом скасування Указу Президента. Причина — відсутність у Жебрівського досвіду роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон.

11 червня стало відомо, що Павло Жебрівський йде з посади голови Донецької ВЦА.

19 червня Петро Порошенко призначив колишнього очільника Донецької ВЦА Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ.

Призначення Жебрівського аудитором НАБУ розкритикували у «Реанімаційному пакеті реформ».

У «Центрі протидії корупції» заявили, що призначення Жебрівського аудитором НАБУ є незаконним

Рада громадського контролю при НАБУ заявила, що призначення Жебрівського ставить під сумнів аудит Бюро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Відставка Жебрівського: чому і куди пішов очільник Донеччини

Пов`язані новини