Канадська місія оприлюднила попередню заяву про результати спостереження за виборами президента в Україні. Згідно з нею вибори 31 березня були чесними та демократичними.

Документ є у розпорядженні Громадського.

«Згідно з нашою першою оцінкою — вибори були чесними, відповідали міжнародним стандартам демократичних виборів і повинні формувати довіру у виборців», — заявили у місії.

Однак там відзначили і певні системні занепокоєння, це зокрема:

  • зміна законодавства щодо участі ВПО (внутрішньо переміщених осіб),
  • непрозоре фінансування кампаній, 
  • концентрація права власності значної кількості ЗМІ в одних руках
  • порушення правил ведення кампанії в ЗМІ деякими кандидатами.

Крім того місія занепокоєна труднощами, з якими стикалися виборці під час голосування на тимчасово окупованих територіях України, і буде продовжувати дотримуватися заходів, спрямованих на надання

допомоги в реєстрації та участі в виборчому процесі.

«Попри зазначені труднощі, президентські вибори, які відбулися 31 березня, стали доброю основою для здобуття довіри до виборчої системи у наступному турі виборів», — підсумували у місії.

Канадська двостороння місія спостереження за виборами, що складається зі 160 людей, перебуває в Україні в різному складі, починаючи з січня 2019 року, та проводить спостереження за дотриманням виборчого процесу у всіх регіонах України, де відбувається голосування.

Нагадаємо, згідно з даними Національного екзит-полу, до другого туру президентських виборів виходять Петро Порошенко та Володимир Зеленський.

Явка на виборах президента по країні 64%: найактивніше голосувала Львівщина.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: