Вибори на Донбасі: де відбудуться, хто лідирує та як агітують

Watch on YouTube

Цього разу всі мешканці Донбасу матимуть змогу проголосувати на виборах президента України. На відміну від парламентських виборів 2014 року, коли десятки тисяч мешканців прифронтових районів були позбавлені такої можливості – ЦВК не призначила вибори на багатьох дільницях, посилаючись на небезпеку атак бойовиків.

Проголосувати тепер зможуть і вимушені переселенці, і мешканці тимчасово окупованих районів. Якщо встигнуть до 25 березня подати до будь-якого територіального органу Держреєстру виборців заяву про зміну місця голосування.

Не призначені вибори лише у тимчасово окупованих районах – це трохи менше половини виборчих округів у Луганській та Донецькій областях.

«Голос Донбасу» більше не є вирішальним: якщо до війни це був найбільший виборчий регіон, де голосувало понад 5 мільйонів виборців, то зараз їх кількість зменшилася майже втричі – у Донецькій та Луганській областях зареєстрували менш як два мільйони виборців.

Майже всі кандидати так чи інакше згадують Донбас у своїх передвиборчих програмах або у виступах. Проте відповідей на запит мешканців регіону не дає ніхто.

Юрій Бойко обіцяє мир через прямі переговори Києва з Луганськом, Донецьком та Москвою. Володимир Зеленський обіцяє перевірене: «гідне пенсійне забезпечення», «капітальний ремонт інфраструктури». Юлія Тимошенко також обіцяє мир. Для цього, за її словами, готує «дипломатичний наступ». Каже, що вже має домовленості з лідерами ключових країн і зможе швидко примусити Росію відмовитися від своїх агресивних планів та відшкодувати заподіяну війною шкоду.

А чинний президент обіцяє домогтися відповідальності країни-агресора та відшкодування завданих збитків через міжнародні правові механізми. Петро Порошенко обіцяє зміцнювати світову проукраїнську коаліцію та посилювати санкції, які змусять Росію піти з Донбасу, добиватися введення на окупований Донбас міжнародної миротворчої місії ООН і гарантує зробити все можливе для повернення додому заручників Росії та квазіреспублік.

При цьому, більшість кандидатів воліє озвучувати свої обіцянки на відстані. Відвідують регіон рідко.

Про обіцянки та підтримку мешканців Донбасу того чи іншого кандидата – дивіться у відеоблозі Костянтина Реуцького.