Вибори у Грузії: всі опозиційні кандидати відмовились брати участь у другому турі, залишилась лише «Грузинська мрія»

У Грузії відбувається другий тур парламентських виборів. Після результатів першого туру опозиційні політики відмовилися надалі брати участь у виборах, а своїх прихильників закликали не голосувати. Однак імена опозиційних кандидатів все ж є у бюлетенях.

Про це повідомляє «Эхо Кавказа».

Другий тур парламентських виборів у суботу, 21 листопада, відбувається у 17 одномандатних округах, де за результатами голосування жоден мажоритарний кандидат не отримав понад 50% голосів. Наразі виборці у Грузії обирають із двох кандидатів, що отримали найбільше голосів під час першого туру.

У Центральній виборчій комісії Грузії заявили, що вибори будуть вважатися такими, що відбулися, попри будь-яку явку.

Право проголосувати мають понад 2,1 мільйона громадян Грузії. Для них у суботу з 8:00 до 20:00 працюватимуть майже 2 тисячі виборчих дільниць.

Водночас, на відміну від першого туру, за виборами в суботу не будуть спостерігати представники опозиційних партій. На знак протесту опозиційні сили зняли своїх спостерігачів та відкликали членів комісій.

Також опозиція зняла з голосування всіх своїх кандидатів. Політики не визнають легітимність першого туру та заявляють про сфальсифіковані результати.

Таким чином керівна партія «Грузинська мрія» фактично стала єдиним виборчим суб'єктом, який бере участь у другому турі. Та, попри рішення опозиції, у виборчих бюлетенях все одно вказані усі кандидати, що пройшли до другого туру.

Що з виборами у Грузії?

За офіційними результатами першого туру парламентських виборів, які відбулись 31 жовтня, владна партія «Грузинська мрія» перемогла з 48,15% голосів. Опозиційні партії одразу ж після оголошення результатів заявили про фальсифікації.

Зокрема, у махінаціях на користь «Грузинської мрії» звинувачують главу ЦВК Тамара Жванію.

Міжнародні спостерігачі, які працювали на парламентських виборах у Грузії 31 жовтня, заявили, що вони були «не бездоганними». Хоча основні свободи були в цілому захищені, на виборах мав місце тиск на виборців, були зафіксовані порушення у фінансуванні виборчої кампанії, а межа між державою та владною партією була стерта.

Посольство США у Грузії погодилось із такою оцінкою, однак зазначило, що доказів залякування та підкупу виборців недостатньо, щоб оголосити вибори нелегітимними.