За даними екзитполу телеканалів ВВС, ITV та Sky News, на дочасних виборах 12 грудня правляча Консервативна партія здобуває 368 мандатів із 650, що гарантує їй одноосібну більшість у 86 голосів.

Таким чином, консерватори можуть отримати на 50 мандатів більше, ніж у парламенті попереднього скликання, повідомляє ВВС. В ефірі мовника колишній спікер Палати громад британського парламенту Джон Берков сказав, що в разі підтвердження результат стане «феноменальною перемогою» Консервативної партії.

Це означає, що чинний прем’єр-міністр Борис Джонсон залишається на посаді й зможе проводити свою політику без коаліційних угод з іншими партіями. Під час попереднього скликання подібну угоду консерватори уклали з північноірландською Демократичною юніоністською партією.

Згідно з екзитполом, Лейбористська партія на чолі з Джеремі Корбіним посідає друге місце з результатом у 191 голос (у парламенті попереднього скликання було 245 лейбористів). The Guardian уже підрахував, що в разі, якщо передбачення голосів є коректними, це буде найгірший результат партії за останні 40 років.

Третє місце посідає Шотландська національна партія з прогнозованими 55 депутатами в Палаті громад — нижній палаті британського парламенту, що на 20 більше, ніж у неї було в минулому скликанні. Ліберал-демократична партія посідає четверту сходинку: у неї, як показує екзитпол, буде так само 13 голосів.

Жодного голосу не повинна набрати Партія Brexit на чолі з Найджелом Фараджем, яка на виборах до Європейського парламенту в травні 2019 року здобула третину голосів виборців. Напередодні партія заявила, що не виставлятиме своїх кандидатів на округи, де балотуються консерватори, аби не створювати непотрібну конкуренцію політичних сил, які обидві прагнуть втілити Brexit.

Вибори 12 грудня — перші з 1923 року, які припадають на цей місяць, — стосуються обрання депутатів нижньої палати британського парламенту — Палати громад.

За дочасні вибори 12 грудня Палата представників проголосувала після того, як угоду про вихід Великої Британії з ЄС не вдалося затвердити до попередньої дати виходу — 31 жовтня, а Європейський Союз погодив відстрочку Brexit до 31 січня 2020 року.

Питання виходу Великої Британії з ЄС було чи не основним протягом усієї передвиборчої кампанії. Борис Джонсон обіцяв затвердження угоди, яку він уклав із Європейським Союзом на саміті ЄС 17 жовтня, і втілити Brexit до 31 січня 2020 року. Відповідно, шанси на затвердження угоди — і початок виходу Сполученого Королівства з ЄС уже через менш ніж два місяці — є досить високими.

Дані екзитполу можуть відрізнятися від реальних, які стане відомо протягом кількох днів. Спрогнозувати результати виборів складно через те, що у Великій Британії діє мажоритарна виборча система відносної більшості (first-past-the-post). Згідно з нею, територія країни розбивається на 650 округів, від яких відносною більшістю голосів обирається один депутат у нижню палату британського парламенту — Палату громад.

Таким чином Ліберал-демократична партія, яка за останнім опитуванням британського соціологічного центру YouGov мала 12% підтримки і є третьою за популярністю партією, може отримати лише 13 мандатів із 650. А Шотландська національна партія попри 3% загальнонаціональної підтримки може отримати 55 місце в Палаті громад і стати третьою.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile