Політика / Вибори

#ВибориБезБрехні: перевіряємо Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка

Політика/Вибори/#ВибориБезБрехні: перевіряємо Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка
Зберегти
Вигляд
У межах фактчекінгового проекту до виборів президента України – #ВибориБезБрехні — Громадське публікує четвертий аналіз заяв головної десятки кандидатів на посаду глави держави. Цього тижня в огляді — цитати Олега Ляшка, Юлії Тимошенко, Олександра Вілкула, Євгенія Мураєва та Олександра Шевченка.

Детально про ініціативу та методологію читайте тут. ​

#ВибориБезБрехні. Випуск №1

#ВибориБезБрехні. Випуск №2

#ВибориБезБрехні. Випуск №3

#ВибориБезБрехні. Випуск №4

Щоб повернути дітей України додому. Це я говорю про мігрантів, нашу діаспору. Католицька церква добре рахує такі речі, і десь близько 20 мільйонів людей живе за кордоном
Олександр Шевченко, народний депутат
Олександр Шевченко, народний депутат

Дата: 12 лютого 2019 року

Джерело: ефір полтавського каналу «Місто+»

Вердикт: неправда.

Чому? За даними ООН, у 2017 році у світі було 5,9 мільйонів мігрантів з України. Організація Об’єднаних Націй включає до переліку емігрантів усіх людей, які народилися у певній країні, але не живуть у ній. Наприклад, у Росії після розпаду СРСР залишилися три мільйони українців.

Дещо вищі цифри наводила у 2016 році Міжнародна організація з міграції. Вона з посиланням на переписи зарубіжних держав нарахувала за межами України близько 8,2 мільйона осіб українського походження.

Швейцарія проводить до 600 референдумів на рік
Євгеній Мураєв, народний депутат, лідер партії «Наші»
Євгеній Мураєв, народний депутат, лідер партії «Наші»

Дата: 13 лютого 2019 року

Джерело: ефір YouTube-каналу Klymenko Time

Вердикт: неправда.

Чому? Референдумів у Швейцарії не настільки багато. У період з 2011 до 2019 року там провели 73 плебісцити.

Корупція в нашій країні страшна. Завжди була в країні корупція, але такої страшної, як зараз на всіх рівнях, не було ніколи
Олександр Вілкул, народний депутат від «Опозиційного блоку»
Олександр Вілкул, народний депутат від «Опозиційного блоку»

Дата: 13 лютого 2019 року

Джерело: ефір YouTube-каналу «Капитал»

Вердикт: неправда.

Чому? В Індексі сприйняття корупції від міжнародної організації Transparency International за 2013 рік Україна отримала 25 балів зі 100 і посіла 144 місце зі 175. У 2018 році Україна мала 32 бали і 120 місце зі 180.

Я розпустив фракцію РПЛ у Херсонській обласній раді за те, що депутати не голосували за відставку голови облради Мангера, підозрюваного у замовленні вбивства Катерини Гандзюк
Олег Ляшко, народний депутат від Радикальної партії
Олег Ляшко, народний депутат від Радикальної партії

Дата: 11 лютого 2019 року

Джерело: сторінка у Facebook

Вердикт: неправда.

Чому? Фракція «Радикальної партії» в Херсонській обласній раді продовжує існувати. Там повідомили Радіо Свобода, що офіційних звернень про розпуск цієї фракції не надходило.

Оцінили зовнішні спостерігачі. І нас з вами за п'ять років вперше в історії України поставили в десятку найбідніших країн світу. Ми за п’ять років впали до десятки найбідніших країн. Колись, пам’ятаєте, ми казали: «Так, ми бідні, але за нами ще всі країни Африки»? А сьогодні ми настільки бідні, що перед нами більшість країн Африки. Вони заможніже живуть, ніж ми. І що ще важливо, що в Європі, на європейському континенті, ми також сьогодні посіли останнє місце за рівнем заможності людей
Юлія Тимошенко, народна депутатка від «Батьківщини»
Юлія Тимошенко, народна депутатка від «Батьківщини»

Дата: 13 лютого 2019 року

Джерело: виступ в Івано-Франківській області

Вердикт: неправда.

Чому? На яких саме «зовнішніх спостерігачів» посилається Тимошенко – неясно.

Для порівняння рівня життя країн ми знову застосуємо ВВП за паритетом купівельної спроможності на душу населення. За ним Україна у 2017 році випереджала 73 держави світу, у тому числі одну з європейських країн – Молдову.

Водночас Україна була позаду десятьох африканських країн – Екваторіальної Гвінеї, Лівії, Південно-Африканської Республіки, Габону, Лівану, Ботсвани, Алжиру, Тунісу, Єгипту та Намібіїбії. Загалом в Африці значно більше країн – 54.


#ВибориБезБрехні — спільний проект незалежних українських медіа, зокрема Громадського«Нового времени»Української ПравдиVoxCheck та Радіо Свобода. Він перевіряє на достовірність заяви претендентів на пост президента. Результати публікуються щопонеділка і охоплюють десятьох політиків, які, відповідно до соцопитувань, мають найбільший рейтинг. Незалежні медіа можуть долучатися до ініціативи в якості учасників або за допомогою перепублікації матеріалів.

Пов`язані новини