У порту Бейрута під час потужного вибуху стояли вантажні судна Mero Star та Raouf Н, які прибули з українських портів. В українському Міністерстві закордонних справ заявили, що серед членів екіпажів громадян України не було.

Про це заявив начальник відділу менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби МЗС Максим Коваленко, повідомляє «Укрінформ».

«Стосовно Mero Star наразі є інформація, що на його борту перебували громадяни Єгипту і Сирії. Членами екіпажу судна Raouf Н, за наявною інформацією, також є іноземці», — сказав він.

Крім того, за словами Коваленка, у порту Бейрута перебувало судно військово-морського підрозділу Тимчасових сил ООН. Внаслідок вибуху на його борту двоє людей загинули, а четверо дістали серйозні поранення. Водночас дипломат уточнив, що ані серед членів екіпажу, ані серед пасажирів судна ООН українців також не було.

Раніше посол України в Лівані Ігор Осташ повідомив, що внаслідок потужного вибуху у порту Бейрута кілька громадян України дістали травми. Водночас серед серйозно постраждалих українців немає.

Нагадаємо:

  • 4 серпня у столиці Лівану Бейруті пролунав потужний вибух у порту. Вибухова хвиля поширилася в центрі міста й передмісті, пошкодивши будівлі та автомобілі.
  • За останніми даними, внаслідок вибуху загинули понад сотня людей, ще приблизно 4 тисячі — постраждали. Лікарні міста переповнені. Ще сотні людей вважають зниклими безвісти.
  • Вища рада оборони Лівану вважає, що вибух в порту Бейрута стався через неправильне зберігання 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена.
  • Розмір збитків від вибуху, за попередніми підрахунками, становить від трьох до п'яти мільярдів доларів. Може бути й більше.

Детальніше про ситуацію в Бейруті читайте у нашому онлайні.

Поділитись: