Влада Шрі-Ланки закликала громадян здати мечі та великі ножі в межах посилення заходів безпеки після серії вибухів на католицький Великдень, унаслідок яких загинули понад 250 людей.

Про це повідомляє BBC.

Поліція зазначила, що заклик не стосується кухонних ножів, якими користуються у побуті.

Речник поліції Руван Гунасекара попросив громадян передати до найближчої поліцейської дільниці не лише холодну зброю, а й військову форму або ж форму, яка її нагадує.

Президент Шрі-Ланки Майтріпала Сірісена днем раніше зазначив, що 25-30 людей, пов'язаних з вибухами, все ще знаходяться на волі.

«Ми вже ідентифікували активних членів групи й нині їх арештовують», — сказав президент.

Влада Шрі-Ланки після терактів 21 квітня ввела заборону на носіння предметів одягу, які повністю закривають обличчя, зокрема мусульманських жіночих головних уборів.

Нагадаємо:

  • 21 квітня на Шрі-Ланці пролунало 6 вибухів: три у готелях і три у церквах. Зокрема в церквах, розташованих у містах Коччкаде, Негомбо та Баттікалоа. Усі готелі, у яких сталися вибухи, розташовані в Коломбо. Пізніше з’явилась інформація про сьомий та восьмий вибухи.
  • За попередніми даними, серед загиблих на Шрі-Ланці є громадяни США, Великої Британії, Туреччини, Данії, Китаю, Японії, Пакистану, Португалії, Марокко, Індії та Бангладеш. Також за попередньою інформацією, українців серед жертв вибухів немає.
  • За уточненими даними, жертвами терактів на Шрі-Ланці стали 253 людини.
  • «Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за вибухи на Шрі-Ланці

Президент Шрі-Ланки Маїтріпала Сірісена заявив, що планує звільнити очільників спецслужб та сил оборони країни через те, що вони не змогли попередити низку терактів. Силовики Шрі-Ланки не змогли запобігти жодному з нападів, не зважаючи на те, що у них була «попередня інформація про атаку».

Поділитись: