Віцепрем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що загальний підхід у відносинах України з Європейським Союзом та Північноатлантичним Альянсом полягає в тому, що «ми потрібні один одному».

Про це він сказав в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«У нас загальний підхід у стосунках з ЄС і НАТО, полягає в тому, що не ми доводимо їм, чому ми їм потрібні, а ми виходимо з того, що ми потрібні один одному. Не лише ми щось беремо у НАТО, але і НАТО багато бере у нас», — зазначив Кулеба.

Він додав, що за останні 5 років Україна отримала унікальний досвід щодо «військових аспектів гібридної війни».

«Україна накопичила дуже серйозний і унікальний абсолютно досвід саме військових аспектів гібридної війни. І ми розвиватимемося у цьому напрямі, обмінюватимемося досвідом з нашими колегами для того, щоб сформувати цілісну концепцію протидії гібридним загрозам. У цьому наша додана вартість, яка надзвичайно цінується нашими партнерами в альянсі», — вважає віцепрем'єр-міністр.

Кулеба також зазначив, що зараз пришвидшилася робота над впровадженням стандартів НАТО, проте він наголосив, що справа не лише у стандартах.

«Наступний рівень — це досягнення взаємосумісності між Збройними силами України та країн НАТО. Але головне, про що нагадують наші партнери з альянсу, що в НАТО вступає не армія, в НАТО вступає країна. Тому вся країна має змінюватися для того, щоб відповідати критеріям членства в альянсі», — сказав віцепрем'єр.

Нагадаємо, представники керівного органу НАТО — Північноатлантичної ради планують відвідати Україну, зокрема Одесу та Київ, 30-31 жовтня.

Поділитись: