За перші 8 місяців 2020 року через пандемію коронавірусу прибуток міжнародного туризму впав на 730 млрд доларів — це у вісім разів більше, ніж показники часів глобальної кризи у 2009 році.

Про це повідомляє Всесвітня організація туризму ООН. 

Через закриття кордонів туристичний потік впав на 70% (700 млн туристів) у порівнянні із 2019 роком, коли було зростання на 3,7%. Найбільше туристів у 2020 році втратив Азійсько-Тихоокеанський регіон — 79%, далі йдуть Африка та Близький Схід — 69%, Європа — 68% і Американський регіон — 65%. 

Фахівці зазначають, що повноцінному відновленню міжнародного туризму найбільше заважають обмеження на виїзд та в’їзд до країн, низька довіра споживачів (тобто люди ще бояться подорожувати) та, власне, недостатні результати у стримуванні пандемії коронавірусу.

Що цьому передувало?

У вересні в ООН повідомляли, що туристичний потік у світі в першому півріччі 2020 року скоротився на 65% через пандемію коронавірусу — усе через те, що країни закрили свої кордони та запровадили обмеження на поїздки.

За підрахунками експертів, через значне падіння попиту всього не відбулося близько 440 млн міжнародних поїздок, що призвело до втрати 460 млрд доларів для світового туристичного сектора.

Тоді йшлося, що падіння буде вп'ятеро вищим, ніж зафіксоване у 2009 році в умовах глобальної економічної кризи. Нині вони більші у вісім разів. 

Поділитись: