Держава від початку року видала майже 500 мільйонів гривень «теплих» кредитів на утеплення житла та проведення енергомодернізації.

Такі дані наводить прес-служба Кабінету міністрів України.

Зазначається, що попит на пільгові кредити на утеплення житла наразі активно зростає. Так, у квітня 2019 року він збільшився більш ніж у два рази проти попереднього місяця — до 350 мільйонів гривень. У березні «теплих» кредитів видали на 151 мільйон гривень.

Більшість кредитів беруть власники приватного житла для утеплення. У квітні їх взяли загалом на 236 мільйонів гривень. Власники ОСББ взяли кредитів на 103 мільйони гривень. Ще на 9 мільйонів гривень держава надала кредитів для купівлі твердопаливних котлів.

Загалом у квітні 2019 року у програмах пільгового кредитування з утеплення житла взяли участь понад 30 тисяч українських родин.

Нагадаємо, що «теплі» кредити в Україні можна отримати через 3 банки: Ощадбанк, ПриватБанк та Укргазбанк. Ця державна програма передбачає відшкодування 40-70% суми кредиту, який береться на утеплення будинку. Крім цього, участь в утепленні будинків беруть і місцеві органи влади, які так само можуть відшкодувати частину суми кредиту.

Напередодні Фонд енергоефективності розпочав фінансувати перші 15 проектів з утеплення багатоквартирних будинків в Україні.

Зазначимо, що створення Фонду енергоефективності було однією з вимог міжнародних організацій щодо надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору.

Зокрема, Фонду мають передати у підпорядкування програму «теплих кредитів». Зазначимо, що у 2019 році на потреби програми «теплих» кредитів спрямували 400 мільйонів гривень.

Поділитись: