Надходження від приватизації підприємств від початку 2019 року склали 184 мільйони гривень.

Про це повідомив голова Фонду державного майна України Віталій Трубаров.

«За перший квартал 2019 року від приватизації надійшло 184 млн грн. Це в 5,4 раза більше, ніж за відповідний період минулого року», — повідомив Трубаров.

За його підрахунками, загалом від продажу малих державних та комунальних підприємств, який стартував восени 2018 року, держава отримала 450 мільйонів гривень.

«Треба також розуміти, що найбільш дорогі, конкурентні й інвестиційно привабливі підприємства так і залишаються не переданими міністерствами до Фонду, а це 29 об’єктів малої приватизації, які можна успішно продати і котрі могли би ефективно працювати з новим власником, сплачувати податки і створювати нові робочі місця», — додав очільник фонду держмайна.

Зазначимо, що наразі держава отримує доходи лише від «малої» приватизації, оскільки «велика», в межах якої планують продати такі компанії, як Одеський припортовий завод, президент готель, Центренерго та низку ТЕЦ, наразі заблокована. Однією з причин цього є відсутність попиту на великі державні компанії серед інвесторів, а також наявність судових процесів, які гальмують початок підготовки до приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі

Нагадаємо, що 10 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, тоді до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Поділитись: