Помічник президента України Андрій Єрмак вважає, що передача фігуранта справи МН17 Володимира Цемаха Росії не повпливає на стосунки України з Євросоюзом і Нідерландами.

Про це він сказав в інтерв’ю «Українській правді».

«Позиція наших партнерів, вона ж базується не лише на цій справі (про збиття літака MH17 над Донбасом ― ред.). Там є комплекс аргументів, на яких тримається рішення про санкції. Не думаю, що звільнення Цемаха стане причиною перегляду наших стосунків з партнерами», ― сказав Єрмак.

Він додав, що Росія й Нідерланди зможуть самі вирішити питання про притягнення Цемаха до відповідальності, оскільки обидві держави є учасниками багатьох міжнародних угод, які передбачають надання допомоги в розслідуванні злочинів. 

Крам того, Єрмак зазначив, що не знає, яке значення насправді має Цемах для розслідування.

«По-перше, я не знаю матеріалів слідства. По суті, вся ця інформація, що Цемах є дуже важливим свідком і так далі, вона походить зі ЗМІ. Чи є він важливим свідком, чи не є, це доведе суд. Тоді ми будемо розуміти, чи він справді був важливим», — наголосив помічник Зеленського.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Україна передала російській стороні осіб, звинувачених у співпраці з бойовиками на Донбасі або з російськими спецслужбами. Серед них був і Володимир Цемах, колишній командир ППО бойовиків.

Українські спецслужби затримали Цемаха в місті Сніжне в кінці червня 2019 року. Bellingcat очікували, що арешт матиме істотний вплив на розслідування об'єднаної слідчої групи JIT щодо катастрофи МН17, бо саме Цемах, ніби-то, допоміг приховати ракетну установку «Бук» і частину її екіпажа 17 липня 2014 року — заявляв він у 2015.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Автор: Ігор Бігун
Поділитись: