Трудова активність населення в Україні протягом кінця квітня та початку травня пожвавилася. Зокрема, українці почали активніше шукати роботу за кордоном.

Про це йдеться в Економічному звіті тижня, який підготував Національний банк України.

Зокрема, у Нацбанку зафіксували зростання інтересу українців до пошуку роботи як всередині України, так і на заробітках, хоча після початку карантину кількість нових резюме та нових вакансій різко впала.

«Пожвавилася й активність населення, у тому числі на ринку праці – збільшилася кількість резюме та відновився інтерес до пошуку роботи за кордоном», — повідомляють у звіті НБУ.

Зокрема, Нацбанк зафіксував збільшення кількості нових резюме протягом останніх двох тижнів майже у всіх сферах. Незначно зросла й кількість нових вакансій. Чи не вперше від початку карантину зріс інтерес до пошуку роботи за кордоном, переважно у Польщі та Німеччині.

Фото:

Нацбанк

«Водночас у цілому економічна активність залишалася слабкою, про що свідчили поглиблення падіння попиту та обсягів виробництва електроенергії, в цілому негативні очікування підприємств щодо зайнятості, а також низький рівень кількості нових вакансій», — додають у Нацбанку.

Нагадаємо, що у 2019 році заробітчани переказали до України 12,017 мільярда доларів. У 2020 році цей обсяг зменшиться на 2 мільярди доларів через карантин.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що за його підрахунками, через карантин до України повернулося 2 мільйони трудових мігрантів. Для них уряд планує запровадити кредитну програму «нові гроші», в межах якої видаватимуть дешеві кредити на створення власного бізнесу. Також Шмигаль вважає, що кількість безробітних в Україні за час карантину зросла на 2 мільйони осіб.

Поділитись: