Деякі країни ЄС зараз потребують десятків тисяч українських заробітчан — віцепрем’єр Пристайко

Частина країн Європейського союзу наразі потребують десятків тисяч сезонних працівників з України.

Про це в інтерв'ю DW сказав віцепрем'єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко.

«Зараз в основному ми говоримо про сільгоспроботи, бо вони мають певний календар, і це змушує уряди інших країн звертатися до нас ... Загалом це від сотень до десятків тисяч людей з України (яких потребують в ЄС на сезонні роботи — ред.)», — каже Пристайко.

Він додав, що різні країни потребують різної кількості українських заробітчан. Так, до Австрії планують відправити 802 людини, до Фінляндії цього року на сільськогосподарські роботи поїдуть від 12 до 15 тисяч українців. Водночас у Німеччині їхню кількість сказати важко, оскільки там запит формує кожна федеральна земля окремо.

«Ми зараз говоримо про відновлення спецрейсів переважно з партнерами з ЄС. Вилетіли рейси на Лондон, Хельсінкі, рейси до Німеччини. Є також домовленість про певну кількість робітників в Ізраїлі», — розповів віцепрем'єр.

Водночас він наголосив, що уряд не намагається обмежити заробітчан, а лише намагається надати цьому руху координацію. Вимоги, за його словами, пов’язані лише з коронавірусом.

«Ми не перевіряємо контрактів, не допомагаємо або не заважаємо ці контракти укладати. Не запитуємо, чим збираються займатися люди, не з'ясовуємо скільки їм платять», — переконує Пристайко і додає, що уряди узгоджують лише кожен чартерний рейс, що має здійснити політ.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що держава не обмежує право українців виїхати за кордон на роботу, а нинішні проблеми пов’язані виключно з коронавірусом.

Раніше Пристайко назвав умови, за яких Україна готова відпускати своїх громадян на сезонні роботи за кордон.

Як без правових підстав тримають під замком українських громадян, які хочуть поїхати на заробітки за кордон, розбиралася наша Ольга Токарюк, читайте у матеріалі:

Заробітчани під замком: чому влада не хоче випускати трудових мігрантів з України і до чого це може призвести.