На Донбасі 7 серпня бойовики тричі обстрілювали українські позиції, попри те, що діє режим припинення вогню.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

Так, неприцільні постріли зі стрілецької зброї лунали біля Новолуганського. Ще по одному разу бойовики вистрілили з підствольного гранатомета неподалік Шумів, а з автоматичного станкового гранатомета — поблизу Травневого.

У штабі зазначають, що українські військовослужбовці не реагували на ці постріли та не відкривали вогонь у відповідь, оскільки вважають, що постріли були провокативними.

Крім того, ще два порушення з боку бойовиків зафіксували поблизу непідконтрольних українському уряду населених пунктів Ужівка та Золоте-5. На цих ділянках фронту проводили інженерні роботи всупереч домовленостям, які були досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Від початку поточної доби, 8 серпня, обстрілів поки не фіксують. 

Місія ОБСЄ станом на 19:30 5 серпня загалом нарахувала 256 порушень всеосяжного перемир'я від його початку 27 липня.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Про яке припинення вогню йдеться

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.

У Раді національної безпеки й оборони вважають, що на Донбасі виконується дотримання «тиші» попри те, що бойовики щодня відкривають вогонь. У РНБО поодинокі випадки порушення перемир'я називають несистемними.

Поділитись: