Перевалка вантажів в українських портах від початку року сягнула 150 мільйонів тонн — найвищий рівень від початку світової фінансової кризи 2008 року.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Переважна більшість товарів, які проходять через українські порти — це товари, які Україна відправляє на експорт. Вони складають 75% всього товарообороту, що проходить через порти. 16% вантажів складає імпорт товарів, ще 7% — транзит товарів через українські порти до інших країн.

Близько 41% вантажів, що проходять через українські порти, склала агропродукція, ще 23% — руда.

«Рекордний обсяг перевалки – це не лише досягнення виробників, перевізників, стивідорів та портовиків – це новий виклик для всієї галузі. Транспортна інфраструктура повинна бути готовою справлятися з новими навантаженнями і ми вже зараз бачимо вузькі місця в логістиці і працюємо над їх усуненням», — повідомив Криклій.

12 вересня в Україні офіційного оголосили конкурси на концесію перших двох морських портів — «Ольвія» та «Херсон», а 1 жовтня почав приймати заявки на їхню концесію від інвесторів. На концесію порту «Херсон» претендують 4 компанії.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Поділитись: