Військова прокуратура Вінницького гарнізону Центрального регіону України відкрила кримінальне провадження у зв'язку з пожежею та подальшою детонацією боєприпасів на території військового складу 48 арсеналу Збройних сил України у Калинівському районі Вінницької області.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби відомства.

Так, за даними прокуратури, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості через пожежу та детонацію боєприпасів на військовій базі в Калинівці за статтею про «недбале ставлення до військової служби».

Наразі військові прокурори проводять невідкладні слідчі дії, огляд місця події із залученням спеціалістів та опитують свідків.

Попередньо встановлено, що близько 11 год. 40 хв. 11 вересня на технічній території 48 арсеналу в районі відкритого майданчика відбулось близько шести вибухів боєприпасів, які підлягали утилізації. Можлива причина — займання сухої трави, в результаті чого відбулась почергова детонація поодиноких боєприпасів, що лежали на землі.

«На цій території не було закінчено проведення робіт з виявлення та знешкодження боєприпасів, які вибухали в ніч з 26 на 27 вересня 2017 року. Відстань від краю горіння трави до майданчиків зберігання боєприпасів становила близько 150-200 метрів», - зазначили у прокуратурі.

Раніше повідомлялось, що 11 вересня на складах Міноборони України в Калинівці сталися вибухи. Як повідомили hromadske у пресслужбі Міністерства, постраждалих немає.

Пізніше стало відомо, що пожежу, яка спричинила вибухи, ліквідовано

Нагадаємо, увечері 26 вересня 2017-го, близько 22:00, у місті Калинівка за 20 кілометрів від Вінниці сталися вибухи на складах із боєприпасами та зброєю. Вибухи почалися на складах 48 арсеналу військової частини А1119. Від вибухів боєприпасів у селах  пошкоджені близько 2000 будинків. Піротехніки виявили 998 вибухонебезпечних предметів.

Експертиза визначила, що вибухи у Калинівці почались всередині складу зі зброєю. Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що вибухи на складах зброї мали ознаки цілеспрямованих диверсій.

Поділитись: