Військовополонений український моряк Денис Гриценко розповів комісару Ради Європи з прав людини Дуні Міятович про умови утримання в СІЗО і відповів на питання щодо стану здоров'я.

Як повідомив керівник групи адвокатів українських моряків Микола Полозов, Гриценко розмовляв з пані Міятович англійською близько 10 хвилин.

«Відповів на її питання щодо стану здоров'я та умов утримання, повідомив, що слідство не надає йому, а також іншим військовополоненим побачень з близькими і телефонних переговорів», — повідомив Полозов.

За його словами, Гриценко також вказав, що робота цензорів, які переглядають листування ув'язнених, незадовільна, тому що терміни передачі йому листів від рідних затягуються на 2-3 місяці.

Моряк попросив Міятович приділити особливу увагу стану здоров'я поранених військовополонених.

«За словами Дениса, його розмова англійською мовою з комісаром Ради Європи не сподобався омбудсмену Тетяні Москальковій. Вона зажадала від перекладача перекласти їй все, що Гриценко сказав Міятович», — написав адвокат.

Полозовз посиланням на інформацію від Гриценка повідомив, що Москалькова і Міятович відвідали деяких інших військовополонених моряків.

Крім того Гриценко повідомив Полозову обставини проведення амбулаторної психолого-психіатричної експертизи.

«Він докладно розповів, як його вивозили разом з військовополоненими з його судової четвірки — Андрієм Драчем, В'ячеславом Зінченком і Михайлом Власюком. За словами Дениса, возили весь день, крім інституту Сербського ще завозили в Бутирку на збірку, де він перебував кілька годин, а потім пересаджували в інший автозак», — повідомив Полозов.

Раніше президент України Петро Порошенко нагородив державними нагородами військовополонених українських моряків, захоплених Росією в Азовському морі.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: