Вікінги оселилися у Північній Америці майже за 500 років до подорожі Колумба. Це з'ясували завдяки аналізу дерев

Вченим вдалося з'ясувати конкретну дату, коли вікінги оселилися у Північній Америці. Це сталося тисячу років тому — у 1021 році, що є найранішим свідченням поселення європейців у Новому Світі.

Дослідження опублікували у Nature, пише The Guardian.

За 471 рік до того, як Христофор Колумб досягнув Північної Америки, вікінги оселилися на острові Ньюфаундленд, що зараз належить Канаді.

Раніше вчені заявляли, що європейці оселились у регіоні приблизно у 1000 році. Однак за допомогою нової методики вдалося з'ясувати більш конкретну дату.

Науковці проаналізували 127 зразків деревини з поселення вікінгів Л'Анс-о-Медоуз, європейці зрубали принаймні три дерева. Визначити точний вік деревини дозволив біогеохронологіческій маркер — ізотопний слід сонячної бурі, що сталася в 992 році нашої ери.

Вчені переконані, що дерева рубали не корінні мешканці, бо залишилися сліди металевих лез, якими вони не володіли.

Крім того, дата 1021 рік приблизно відповідає подіям, які описуються в усних ісландських сагах.

Це розповіді про присутність вікінгів у Північній Америці. Їх записали через століття після подій, які у них описуються. Зокрема там ідеться про насильницькі та мирні стосунки з корінними народами.

Як довго вікінги залишались на Ньюфаундленді, поки точно невідомо: імовірно, десятиліття або менше. Схоже, у той час на острові перебували 100 європейців. Їхні будинки нагадували скандинавські споруди у Гренландії та Ісландії.

Поселення Л'Анс-о-Медоуз є історико-археологічним пам'ятником на місці першого поселення європейців у Північній Америці. Наразі воно належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Для огляду відвідувачів доступні сім історичних будівель вікінгів, а також реконструйовані споруди, які звели наприкінці 20 століття.