Вільну економічну зону хочуть створити не лише на Донбасі, а й у західній області. Це має об'єднати країну — Єрмак
В Офісі президента України подумують над тим, щоб створити вільну економічну зону (ВЕЗ) не лише на Донбасі, а й в одній із західних областей. Але це рішення остаточно ще не ухвалили.
Про це глава Офісу президента Андрій Єрмак розповів в інтерв'ю на «1+1».
Спершу Єрмак заявив, що рішення про ВЕЗ ще не ухвалили: цю ідею будуть обговорювати на рівні експертів і парламенту.
«Ми вважаємо, що спершу це проєкт для залучення інвестицій, для того, щоб відновити та зробити з цього депресивного району такий, що процвітає, який ще надав би сьогодні потужної підтримки українській економіці загалом», — сказав глава ОП.
Він додав, що ця вільна економічна зона має залучити й іноземні інвестиції, бо «тільки наших грошей не вистачить».
За словами Єрмака, планується створити ще одну ВЕЗ — в одній із західних областей. В якій саме — ще вирішується. Навіщо друга економічна зона — пояснює:
«Ці дві економічні зони повинні спрацювати на об'єднання країни та рівність можливостей».
Вільна економічна зона на Донбасі
Про створення такої зони активно почав говорити голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук після свого призначення в липні.
Також про створення вільної економічної зони на Донбасі Зеленський запитував під час свого «всенародного опитування». Тоді в Офісі президента пояснювали, що йдеться про ВЕЗ на підконтрольній Україні території Донбасу, адже ці райони «переживають значний негативний вплив війни».
Згідно з результатами «Слуги Народу», за створення ВЕЗ проголосували 46% українців, які брали участь в опитуванні. Але результати дослідження сумнівні, адже організатори не формували вибірку, воно було добровільним, а також під час його проведення фіксували низку порушень: зокрема одна людина могла проголосувати декілька разів.
Вчора, 5 листопада, Кравчук заявив, що українська сторона підготувала для Тристоронньої контактної групи «План спільних кроків» для миру на Донбасі. За словами першого президента, Україна також буде пропонувати створення Вільної економічної зони в межах реалізації особливого порядку місцевого самоврядування на окупованих територіях. За планами Кравчука, така зона повинна діяти до 2050 року. Детальніше про «план миру» читайте тут.
- Поділитися: