Випадки гепатиту виявили ще в кількох громадах Вінниччини
У Вінницькій області, окрім обласного центру, поодинокі випадки захворювання на гепатит A також зареєстрували ще в кількох громадах.
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
Так, випадки гепатиту виявили у Могилів-Подільському районі, у Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині. Пацієнти перебувають в інфекційних відділеннях медичних закладів громад.
Найбільше пацієнтів зараз у Клінічному центрі інфекційних хвороб, що у Вінниці: 89 із підтвердженим діагнозом та 12 — з підозрою, розповіла заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко.
У вінницькій клінічній лікарні — 31 пацієнт із підтвердженим діагнозом та один з підозрою. А в дитячій обласній інфекційній лікарні перебувають 23 дитини, у яких підтвердили діагноз, і троє з підозрою.
За словами Бондаренко, усі пацієнти — середнього ступеня важкості.
У профільному департаменті ОВА зазначили, що Вінницька область від Міністерства охорони здоров’я отримала 1060 доз вакцин для щеплень медиків, лікарів екстреної медичної допомоги та фахівців громадського здоров’я, залучених до ліквідації спалаху вірусного гепатиту A. Ще 1100 доз вакцини доставили для вакцинації дітей.
«Вакцинація проти гепатиту A в Україні не входить до обов’язкових, тому, на жаль, є проблеми з кількістю вакцини. Саме тому насамперед її отримають ті, хто перебуває у групі ризику» — пояснила Бондаренко.
Що передувало?
У жовтні в одному з районів Вінниці зафіксували спалах вірусного гепатиту А. Фахівці досліджують усі можливі причини спалаху — від стихійних ринків до водопостачання.
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін зазначив, що на рівні країни є 13 тисяч доз вакцини проти гепатиту A, які були розподілені в кожну область. На Вінниччину в разі потреби переспрямують необхідну вакцину з резерву інших областей.
Цими вихідними (28-29 жовтня) у Вінниці працювала команда МОЗ на чолі з Кузіним. Фахівці відпрацьовували усі можливі причини спалаху захворювання. На підставі проведених епідрозслідувань визначили щонайменше чотири можливих фактори, які вказують на джерело інфекції.
Що треба знати про гепатит A?
Як пише МОЗ, це захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів B і С, гепатит A не провокує розвитку хронічної хвороби печінки й рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, майже всі люди, уражені гепатитом A, повністю одужують, і в них виробляється довічний імунітет проти хвороби.
Гепатит A найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто ви можете заразитися гепатитом A через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Як повідомляє ВООЗ, спалахи хвороби, коли інфікування відбувалося через воду, фіксуються нечасто.
У домашніх умовах гепатит A найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї. Тому гепатит A часто називають «хворобою брудних рук». Вірус гепатиту A також може передаватися під час тісного фізичного контакту з інфікованою людиною.
Найчастіше симптоми гепатиту A — це підвищена температура, слабкість, відсутність апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі, потемніння сечі, пожовтіння шкіри та білків очей.
- Поділитися: