Збройні сили Вірменії втратили 31 військовослужбовця унаслідок бойових дій, що поновилися 27 вересня в районі «карабаського конфлікту». Також загинули щонайменше 11 військових Азербайджану.

Так, у Карабасі опублікували офіційний список імен 31 загиблого внаслідок військових зіткнень. Більшості з них — від 18 до 22 років.

Офіційних даних щодо загибелі азербайджанських військових немає. Водночас є інформація про 11 загиблих військових, яку азербайджанський Центр досліджень «Хазар» склав на основі публікацій у соцмережах.

Зазначимо, що міністерства оборони Вірменії та Азербайджану взаємно спростовують повідомлення одне одного про сотні загиблих на іншій стороні.

Так, Міноборони Азербайджану у коментарі «Интерфакс–Азербайджан» повідомило, що під час боїв вірменська армія втратила понад 550 військовослужбовців. Водночас вірменська сторона дані про вбитих спростувала, пише «Интерфакс».

Як передає Aparaj, представник Міноборони Вірменії Арцруни Ованесян, своєю чергою, заявив, що азербайджанська армія втратила за день боїв в Карабасі приблизно 200 військовослужбовців, а також близько 30 танків і 20 безпілотників. Цю заяву спростували в Азербайджані.

Яка там ситуація?

Зранку 28 вересня в районі «карабаського конфлікту» відновилися бої. Як пише JAMnews, в Азербайджані повністю відключили інтернет для користувачів державних операторів Baktelekom і Aztelekom — «для запобігання широкомасштабної провокації Вірменії».

Решта провайдерів працюють в усіченому варіанті — доступ до месенджерів у соцмережах і деякі соцмережі (наприклад, Instagram) закриті для доступу. Багато хто намагається підключатися до інтернету за допомогою сервісів VPN.

Що сталося між Азербайджаном і Вірменією?

Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують одна одну в провокації конфлікту.

В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнні стани та мобілізацію. Азербайджан повідомляє про 5 загиблих членів родини внаслідок обстрілів та госпіталізацію 19 цивільних. Вірменія повідомляє про загибель 16 військових та поранення понад 100 людей.

ЄС, НАТО, Україна та Росія закликають країни припинити бойові дії та відновити перемовини. Натомість Туреччина заявила, що підтримуватиме дії Азербайджану та назвала Вірменію «найбільшою загрозою миру в регіоні».

Через що конфлікт?

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: