«Міжнародні авіалінії України» тимчасово припиняють рейси до столиці Вірменії, Єревана, через бойові дії на кордоні з Азербайджаном та воєнний стан у країні.

Про це повідомляє пресслужба МАУ.

Найближчий рейс МАУ до Єревана мав відбутися за розкладом завтра, 28 вересня, о 17:00. Представники авіакомпанії комунікують із пасажирами та мають надати необхідну підтримку.

В авіакомпанії не прогнозують, коли відновлять польоти до країни.

«Виконання рейсу до Єревана є неможливим до роз’яснень щодо наших подальших дій з боку авіаційної влади України та офіційної позиції Баку та Єревана щодо забезпечення безпеки авіаційного простору у небі над Азербайджаном та Вірменією», — заявив очільник компанії Євгеній Дихне.

Найближчий рейс МАУ до Баку, Азербайджан, запланований на 4 жовтня. Чи відбудеться він — повідомлять згоду.

Що сталося між Азербайджаном і Вірменією?

Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують один одного в провокації конфлікту.

В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнні стани та мобілізацію. Азербайджан повідомляє про 5 загиблих членів родини внаслідок обстрілів та госпіталізацію 19 цивільних. Вірменія повідомляє про загибель 16 військових та поранення понад 100 людей.

ЄС, НАТО, Україна та Росія закликають країни припинити бойові дії та відновити перемовини. Натомість Туреччина заявила, що підтримуватиме дії Азербайджану та назвала Вірменію «найбільшою загрозою миру в регіоні».

Через що конфлікт?

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль спірними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, в якому проживало багато вірменів, в радянські часи входив до складу Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: