Світ / Європа

Вірменський олігарх погодився добровільно заплатити $30 млн до бюджету країни

Jam-News
Світ/Європа/Вірменський олігарх погодився добровільно заплатити $30 млн до бюджету країни
Зберегти
Вигляд
Один з вірменських олігархів — бран колишнього президента Вірменії Олександр Саргсян — повідомив, що готовий добровільно повернути до бюджету 30 мільйонів доларів, що лежать банківському рахунку в одному з банків.

Про це повідомив виконувач обов’язків прем’єр-міністра країни Нікол Пашинян.

Крім цього, колишній голова Державного митного комітету Вірменії Армен Аветисян, якого підозрюють у відмиванні грошей, заявив, що хоче передати державі свій готель у Цахкадзорі.

Раніше виконувач обов’язків прем’єра Вірменії Нікол Пашинян повідомляв про те, що у Олександра Саргсяна на рахунках в банках є 30 мільйонів доларів, які олігарх нібито отримав незаконним шляхом. Водночас, сам Саргасян це заперечував.

«Прем’єр-міністр Вірменії чудово розуміє, що я не отримував ці кошти незаконним шляхом і що їх не можуть конфіскувати законно. Але через негативне ставлення до мене, намагаючись використати своє службове становище та владу, погрожує — для того, щоб я добровільно здав у держбюджет гроші, що належать мені по праву», — повідомляв Олександр Саргсян.

Після заперечень того, що гроші на рахунку Саргсян здобув незаконно, він все ж заявив, що готовий добровільно передати їх до бюджету країни. З чим пов’язане таке рішення наразі невідомо.

Водночас, зазначається, що протягом президентства Сержа Саргсяна, його брата неодноразово підозрювали у незаконному збагаченні та рейдерстві. Зокрема, багато бізнесменів повідомляли, що Олександр Саргсян примушує їх віддавати йому половину свого бізнесу. Після зміни влади у Вірменії почали лунати заклики повернути ці кошти до бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Моя нова Вірменія: по сусідству з російською армією

Нікол Пашинян 16 жовтня оголосив про свою відставку. В цей же день у відставку пішов уряд Вірменії.

Метою своєї відставки Пашинян назвав доведення «Оксамитової революції» до кінця і передачу влади народу. Прем'єр представив дорожню карту, згідно з якою президент негайно приймає його відставку, потім парламент не обирає нового прем'єра протягом 14 днів і розпускається для проведення позачергових виборів.

Відповідно до Конституції Вірменії, якщо прем'єр не обирається в першому турі голосування, то через 7 днів призначаються нові вибори, в яких право на участь мають кандидати, висунуті як мінімум однією третиною від загального числа депутатів. Якщо прем'єр не буде обраний, то парламент розпускається.

24 жовтня, відповідно до процедури, парламент Вірменії не підтримав кандидатуру Нікола Пашиняна на посаду прем'єр-міністра.

31 жовтня парламент Вірменії вдруге висунув Пашиняна на посаду прем’єра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Прем’єр Вірменії Пашинян пішов у відставку: що далі?

Пов`язані новини