Виробництво БМП та випробування літаків Gripen. Що заявив Зеленський під час візиту до Швеції?

Україна та Швеція домовилися про спільне виробництво бойових машин піхоти CV90. Крім того, українські пілоти розпочали тестові випробування шведських літаків Gripen.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на спільній із прем'єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном конференції у Стокгольмі.
«Сьогодні ми деталізували нашу домовленість щодо спільного виробництва CV90 в Україні, локалізацію виробництва, ремонту тощо. Це дуже важливо для нас. Це приклад того, що співпраця у виробництві повністю відображає єдність наших цінностей», — сказав він.
Так, український президент та шведський прем’єр підписали спільну заяву, у якій ідеться про наміри України та Швеції посилити співробітництво щодо виробництва, експлуатації, підготовки операторів та обслуговування платформи CV90.
«Ми зробимо все можливе, щоб перша вироблена в Україні CV90 якомога швидше з’явилась», — сказав Зеленський.
Як пише «Мілітарний», бронезахист таких БМП захищає від влучання 30-мм снарядів у передній проєкції та від кругового обстрілу з кулеметів калібру 14,5-мм.

Питання винищувачів
Президент України заявив, що говорив із прем’єром Швеції про шведські літаки Gripen.
«Я впевнений, що Gripen може зробити нашу свободу набагато більш захищеною. Тестові випробування Gripen за участю українців, наших пілотів, уже почалися», — заявив Зеленський.
Він додав, що під час зустрічі з главою шведського уряду обговорював майбутні кроки щодо можливості України отримати ці літаки. Український президент сказав, що також має намір обговорити це питання із представниками парламенту Швеції.
«Я буду зустрічатися сьогодні зі спікером парламенту, із представниками всіх парламентських політичних сил. І буду порушувати це питання як одне з ключових для захисту нашого неба», — зазначив він.
Видання «Мілітарний» пише, що шведський винищувач Gripen — це багатоцільовий одномоторний винищувач четвертого покоління. Стоїть на озброєнні у Швеції із 1996 року.

Новий пакет допомоги
Зеленський також заявив про підготовку нового пакету військового допомоги Україні від Швеції.
«У цьому пакеті те, що важливо: боєприпаси для протиповітряної оборони й для бойових машин, запасні частини для бронетехніки, обладнання для розмінування. Все те, що додасть міцності Україні на полі бою», — сказав український президент.
Допомога від Швеції
Шведський уряд 15 серпня підготував для України черговий — уже 13-й — пакет військової допомоги вартістю 3,4 мільярда шведських крон (майже 290 мільйонів євро). Він зосереджений на амуніції та запчастинах.
Загалом станом на зараз Швеція виділила Україні оборонне обладнання на суму приблизно 17 млрд шведських крон (1,4 млрд євро).
А в липні уряд Швеції ухвалив стратегію співпраці з Україною у сфері відновлення та реформ на 2023–2027 роки. Вона передбачає приблизно 522 мільйони євро інвестицій і є найбільшою у шведській історії стратегією двосторонньої допомоги з розвитку.
- Поділитися: