Виробник Taurus планує призупинити виробництво ракет. Кажуть, Німеччина не укладає оборонних контрактів
Оборонне підприємство MBDA, яке є виробником ракет Taurus, закликало німецький уряд швидше ухвалювати рішення щодо замовлень у галузі. Там заявили, що через відсутність контрактів поки не можуть виробляти ці ракети.
Про це пише видання Der Spiegel.
Призупинення виробництва Taurus пояснили тим, що оборонна промисловість не має права виготовляти запаси без замовлень.
«Це виклик для нашої галузі, коли виробництво переривається, як у випадку з Taurus. У такому разі наші постачальники, які часто є малими та середніми компаніями, зупиняють виробництво», — сказав голова німецької дочірньої компанії Томас Готтшильд.
З новими замовленнями постачальникам спочатку доведеться переорієнтуватися та забезпечити себе, наприклад, сировиною.
Готтшильд наголосив, що військовій промисловості потрібне «базове навантаження у виробництві».
«Цього достатньо, щоб підтримувати ланцюги постачання, підтримувати випробувальне обладнання на найсучаснішому рівні та компетентність співробітників», — каже він.
Як позитивний приклад в оборонній компанії навели замовлення на 1000 ракет Patriot, які MBDA вироблятиме зі своїм американським партнером Raytheon. А перші ракети з цього замовлення доставлять протягом трьох років.
А що відомо про Taurus від Німеччини для України?
26 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти можливої передачі Україні далекобійних ракет Taurus, бо вважає, що це втягне країну у війну з росією.
Він додав, що «здивований», оскільки деякі люди навіть не замислюються над тим, що певні дії Німеччини можуть призвести до втягування її у війну. Шольц також сказав, що Німеччина не зможе контролювати, яких цілей досягатимуть за допомогою ракет Taurus.
Раніше німецькі парламентарі рекомендували надати Україні «необхідні далекобійні системи озброєння та боєприпаси» для ударів по стратегічних об'єктах у далекому тилу росіян. Відповідну резолюцію подала на голосування парламентська коаліція.
За словами народного депутата Єгора Чернєва, формулювання про «зброю далекої дії» у тексті законопроєкту — це «езопова політична мова», а під цією зброєю мають на увазі саме крилаті ракети Taurus.
Однак заступниця лідера фракції Соціал-демократичної партії Німеччини Габріела Генріх заявила, що формулювання резолюції не обов'язково означає Taurus: «Це питання інтерпретації [...] Факт такий: наразі ми не провели червону лінію».
Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції 25 лютого заявив, що Taurus — це «дуже важлива» зброя для України. Щодо того, чи передадуть Україні ці ракети, він сказав, що порядок ухвалення рішення стосовно будь-яких видів зброї завжди починається від США.
«Я не про те, що канцлер [Німеччини] залежить від президента США. А про те, що порядок дій щодо рішення про ті чи інші види зброї завжди був такий», — зазначив він.
Більше про Taurus
Ця авіаційна дозвукова крилата ракета призначена для високоточного ураження цілей на відстані до 500 км. У Німеччині висловлюють побоювання, що Україна може застосувати ракети для ударів по території росії.
- Поділитися: