Вирок у справі Гандзюк, звільнення Рівнополя та нова військова допомога: головні новини за день 26 червня

Київський суд оголосив вирок у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. Українські військові звільнили село Рівнопіль на Донеччині. Австралія та Болгарія оголосили нові пакети військової допомоги Україні. Зібрали головні новини за день 26 червня.
Вирок у справі Гандзюк
Дніпровський районний суд Києва виніс вирок у справі вбивства відомої херсонської активістки Катерини Гандзюк. Підозрювані — ексголова Херсонської облради Владислав Мангер та помічник депутата облради Олексій Левін — отримали по 10 років тюрми з урахуванням попереднього ув’язнення.
Раніше у межах цієї справи вже засудили п’ять підозрюваних в організації та виконанні нападу на Гандзюк. Це: Віктор Горбунов, В’ячеслав Вишневський, Володимир Васянович, Микита Грабчук — виконавці, а також Сергій Торбін («Опер») — організатор. Усі вони визнали свою провину, пішли на угоду зі слідством та отримали від 3 до 6,5 року позбавлення волі.
Експомічник народного депутата Ігор Павловський, якого звинувачували у приховуванні злочину, уклав угоду зі слідством та отримав засудження умовно.
Звільнення Рівнополя
Українські військовослужбовці повернули під контроль України село Рівнопіль Донецької області. Населений пункт розташований на стику Донецької та Запорізької областей.
«З усіх боків цей населений пункт був оточений мінними полями дуже складного характеру. Інженерні війська пробили коридор і, власне, у такий спосіб відбулася деокупація. Наразі тривають стабілізаційні заходи», — розповів речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень.
За минулий тиждень, 19-25 червня, українські військовослужбовці збільшили площу звільнених територій на 17 квадратних кілометрів. А загалом із початку контрнаступу звільнена площа на півдні становить 130 км².
Обстріли
російські війська вранці 26 червня атакувала тимчасово окуповані Олешки на Херсонщині. Унаслідок обстрілу загинуло двоє містян, ще дев’ятеро — поранені.
Вдень окупанти обстріляли Нікополь, що на Дніпропетровщині, з важкої артилерії. Вони поцілили по приватному підприємству. Загинули 51-річна жінка та 50-річний чоловік.
Нова допомога
Уряд Австралії оголосив про новий пакет підтримки для України, покликаний «змінити ситуацію на полі бою». За даними The Guardian, пакет передбачає 100 мільйонів доларів військової допомоги та 10 мільйонів доларів гуманітарної допомоги.
Зокрема, уряд Австралії виділить для України 70 військових транспортних засобів, серед них — 28 броньованих машин М113, 14 машин спеціального призначення, 28 середніх вантажівок MAN 40M та 14 причепів. Крім того, відправлять артилерійські боєприпаси калібру 105 міліметрів.
Рада міністрів Болгарії також ухвалила новий пакет військової допомоги Україні.
Пояснення пригожина
Власник приватної військової компанії «Вагнер» євген пригожин зробив першу заяву після спроби влаштувати заколот у росії.
Лідер «вагнерівці» заявив, що його найманці прямували до Москви для «демонстрації протесту», а не для повалення влади. У цей час самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував надати «законну юрисдикцію» для ПВК «Вагнер».
пригожин вважає свій невдалий заколот «ідеальним прикладом того, як мало відбутися вторгнення в Україну».
Водночас американський Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що бійцям «Вагнера» було б важко повністю захопити Москву або вести там тривалі бойові дії з наявними в них особовим складом і технікою.
Інші новини за день
- Президент Володимир Зеленський 26 червня здійснив робочу поїздку в Донецьку область. Він відвідав підрозділи, які відзначилися у важких боях на Бахмутському напрямку.
- Мобільні оператори в Україні будуть резервувати номери загиблих чи зниклих військовослужбовців на два роки.
- Затримали військовослужбовця з Херсона, який під час окупації міста брав участь у репресіях проти українців.
- Три українські виробники отримають по 1 млн доларів для реалізації розробок, які допоможуть боротися з ворожими «Шахедами».
- Швеція представила новий пакет гуманітарної допомоги для України сумою 380 млн шведських крон (понад 32 млн євро).
- Поділитися: