ENRU

Відповідальні за операційну діяльність системи «Укрзалізниці» не постраждали від вірусу Petya

Системи «Укрзалізниці», які відповідають за операційну діяльність, не постраждали внаслідок хакерської атаки вірусом-здирником Petya.

Про це повідомляє прес-служба УЗ.

У товаристві повідомили, що під зараження потрапили переважно комп’ютери з програмним забезпеченням (ПЗ) M.E.Doc і системи бухгалтерського обліку, які були пов’язані з ПЗ M.E.Doc, проте їхня кількість незначна.

«Також є деякі питання із зарахуванням коштів через електронні канали у вантажовідправників через проблеми з банками, які також зазнали впливу хакерської атаки», — додали в УЗ.

Наголошується, що осередки атаки були оперативно локалізовані, і робота «Укрзалізниці» не припинялась.

ЧИТАЙТЕ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

Нагадаємо, що невідомий комп'ютерний вірус-вимагач, схожий на WannaCry атакував банки, державні та приватні підприємства.

За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження.  В СБУ заявили, що зараження сталося після відкриття файлів, надісланих електронною поштою.

Зазначимо, що вірус запускається через шкідливі посилання або оновлення програми M.E.doc. Ще у 2016-му році німецька фірма heise Security виявила новий тип сrypto-здирника Petya. Новий вірус, що атакував українські установи може бути модифікацією минулорічного Petya.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram