Міністерка освіти і науки Ганна Новосад на презентації змін у сферах освіти та науки в рамках робочої поїздки до Дніпропетровської області 9 листопада 2019 року
Фото:

Кабінет міністрів України

Міністерка освіти і науки Ганна Новосад заявила, що хоч їй і вистачає зарплати у близько 36 тисяч гривень, таких грошей недостатньо, аби думати про майбутнє.

У соцмережах бурхливо відреагували зокрема на слова Новосад про те, що на такі гроші вона не зможе утримувати дитину. Думки людей розділилися: хтось підтримав міністерку, а хтось нагадав, що її зарплата є значно вищою за середню в Україні.

Співачка Саша Кольцова зазначила, що «заробляти багато чесно — нормально». За її словами, в Україні багато людей з високим заробітком змушені приховувати це через осуд.

«Догляд + меблі + памперси + вакцини + няні чи садок + гуртки + квитки на трьох за умови, що дитина одна і здорова — це щонайменше +30% щороку до бюджету сім'ї», — написала Кольцова.

Користувач Павло Пастушенко написав у себе на сторінці, що потреби сімей у грошах різняться. Заяву міністерки він засудив. 

«Мабуть, пані міністерка все-таки уявила певний рівень якості життя, який би вона хотіла забезпечити своїй дитині коштом наших з вами податків. Наприклад, маленький приватний літак. На жаль, ми, народ, не допрацьовуємо. Тож доведеться пані поки що ретельно ставитися до контрацепції», — написав чоловік.

Колишній народний депутат Олександр Сочка у Facebook зазначив, що Новосад можна зрозуміти, адже «… якщо в одного міністра зарплата 250 тисяч, а у тебе 36 тисяч, то це не лише про матеріальне забезпечення, а про те, що ти найдешевший міністр …».

Водночас чинна народна депутатка та ексзаступниця міністра освіти і науки України Інна Совсун стверджує, що маючи 36 тисяч гривень, можна виховувати дитину. Також закликала людей критикувати міністерку не за її заяву, а більш нагальні проблеми у сфері освіти. 

Журналіст Вахтанг Кіпіані написав, що може навчити членів Кабінету міністрів утримувати дитину на 36 тисяч гривень. Також до іншого посту прикріпив фото стосів книг і написав: «Десь тут точно написано як прожити на нещасні 36 тисяч. Шукаю».

Користувачка Аліна Денисенко стала на захист міністерки, а заголовки ЗМІ про її зарплату назвала маніпулятивними.

«Хоча вона прямою мовою говорить про те, що їй вистачає нині цих грошей і моделює ситуацію, за яких умов їй би її не вистачило. А ще зазначає, що нині отримує на 10 тисяч менше, ніж на попередній посаді», — написала вона.

Євген Ланюк порадив міністерці пошукати іншу роботу, вийти з зони комфорту, пройти курси або ж взяти учнів на репетиторство.

Журналіст Олег Галів пише, що зарплата у 36 тисяч гривень є низькою для фахового міністра.

«Гіркота ситуації у тому, що не Новосад заробляє багато, а смішні гроші заробляють вчителі, викладачі, вихователі. І думати треба над тим, як це виправляти! А не висміювати персоналій», — написав журналіст. 

Користувач Іван Дайнеко вирішив нагадати міністерці, що вчитель в перші роки роботи в школі отримує менше ніж 5 тисяч гривень, а відповідно до прожиткового мінімуму, який затвердив уряд, на зарплату Новосад можна утримувати 15 дітей. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile