Влада Республіки Алтай поскаржилась на російську державну комічну компанію Роскосмос, бо та не вивозить з тайги уламки ракет-носіїв, хоча й зобов’язалась це робити.

Про це повідомляє «Тайга.Инфо».

Так, від початку року з космодрому Байконур запустили 11 ракет-носіїв, фрагменти яких упали на територія Алтаю.

Ці уламки досі залишаються на території республіки, хоча за договором від 2000 року Роскосмос зобов’язався вивозити всі такі фрагменти.

Голова республіки Олег Хорохордин вважає за необхідне переглянути цю угоди і зокрема передбачити можливість направлення мешканців таких територій на санаторно-курортне лікування.

Також він заявив, що треба вивчати проби ґрунту, води та рослин для виявлення можливих негативних наслідків від уламків ракет.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року після старту пілотованого космічного корабля «Союз МС-10» сталася аварія. Корабель почав здійснювати екстрену посадку. Капсула з екіпажем приземлилася в центральній частині Казахстану, після чого обох космонавтів — американця Ніка Хейга та росіянина Олексія Овчініна — знайшов пошуково-рятувальний загін.

Влітку 2019 року в Сибіру горіли мільйони гектарів лісів. Дим від пожеж досягнув Аляски й деяких районів західного узбережжя Канади. Водночас російська влада заявляла, що гасити такі пожежі «економічно недоцільно».

Поділитись: