Уряд Гонконгу має намір опівдні 15 червня оголосити про припинення розгляду закону про екстрадицію до материкового Китаю.

Про це повідомляє газета South China Morning Post з посиланням на джерела.

За словами джерел газети, рішення відкласти прийняття закону ухвалили за підсумками наради пекінської влади, що відбулася у Шеньчжені (китайське місто на кордоні з Гонконгом). Чиновники обговорювали всі «за» і «проти» призупинення розгляду законопроекту.

Аналогічну інформацію наводять співрозмовники радіо RTHK.

Нагадаємо, 9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.

«Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси в регіоні. На знак протесту зачинили десятки підприємств, ресторанів та магазинів. Крім цього демонстрацію підтримали і в інтернеті: два гонконзьких порносайти припинили свою роботу і розмістили повідомлення із закликами вийти на вулиці.

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

12 червня під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

Поділитись: