Прем’єр-міністерка Гонконгу Керрі Лем заявила про відмову від закону, який передбачав дозвіл на екстрадицію на материковий Китай.

Як повідомляє DW, законопроєкт більше не вноситимуть на розгляд до Законодавчої ради.

Лем особисто вибачилася перед активістами за суперечність в законопроєкт і наголосила, що уряд не буде продовжувати його обговорення, а отже його автоматично знімуть з порядку денного.

Нещодавно у Гонконзі проходили багатотисячні протести проти поправок до закону про екстрадицію, відповідно до яких влада Гонконгу могла б екстрадувати на материкову частину Китаю підозрюваних у скоєнні злочинів.

Нагадаємо, 9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління. «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні. Під час протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай.

15 червня влада Гонконгу відклала законопроєкт про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».

Але демонстранти не покинули вулиць. За словами активістів, заяви лідерки Гонконгу про відкладення розгляду законопроєкту є недостатніми, і документ необхідно відкликати назавжди. Також протестувальники вважають, що лідерка території має піти у відставку через використання поліцією сили у сутичках, які відбулися у Гонконзі 12 червня.

1 липня протестувальники «взяли в облогу» місцеву Законодавчу раду, вимагаючи скасувати законопроєкт, що передбачає процедуру екстрадиції жителів Гонконгу до материкового Китаю.

Поділитись: