Влада російського Кемерова не стала проводити загальноміську траурну акцію в річницю пожежі в торговельному центрі «Зимова вишня», внаслідок якої загинули 60 людей.

Як повідомив місцевий журналіст Ігор Рожков, акція пам’яті була нечисленною та тривала близько години. Слід зазначити, що рік тому після пожежі відбулися стихійні акції жителів міста, які виступали з різкою критикою влади міста та області.

У Слідчому комітеті РФ заявили, що винуватцями трагедії є 15 людей. Серед них екс-співвласник будівлі, у якій знаходився торговельний центр «Зимова вишня», В'ячеслав Вишневський. Нагадаємо, Вишневського затримали в Польщі.

25 березня в російському місті Кемерово в торговельно-розважальному комплексі «Зимняя вишня» сталася пожежа, загинули 60 людей, більшість з яких діти.

Зранку 27 березня жителі Кемерова вийшли на стихійний мітинг до будівлі обласної адміністрації через пожежу в ТЦ «Зимняя вишня». Вони вимагали покарати винних і повідомити правду про те, що сталося в ТЦ, позаяк вважають, що кількість загиблих є значно вищою за офіційні дані.

За підозрою у причетності до пожежі суд взяв під варту керівницю торгового центру та ще чотирьох людей.

9 серпня стало відомо, що начальник служби пожежогасіння першого загону федеральної протипожежної служби Андрій Бурсін, якого звинуватили у недбалості при гасінні ТЦ «Зимова вишня» у березні 2018-го, намагався вчинити самогубство у СІЗО.

У серпні 2018-го закінчили знесення будівлі торговельного центру «Зимняя вишня».

Поділитись: