Влада Малайзії не бачить переконливих доказів вини РФ у збитті MH17. Нідерланди вимагають пояснень
Прем’єр—міністр Малайзії Махатхір Мохамад заявив, що міжнародне слідство поки не надало переконливих доказів вини Росії у збитті пасажирського лайнера «Малайзійських» авіаліній» рейсу MH17 на Донбасі. Нідерланди зажадали пояснень від уряду Малайзії через таку позицію.
Про це повідомляє Malay Mail.
Очільник уряду Малайзії заявив, що країна прийняла від Нідерландів доповідь про катастрофу MH17, але до моменту, в якому йдеться про те, що літак був збитий Росією
Мохамад зазначив, що його уряд погоджується з тим, що лайнер збили російською ракетою, але вважає, що це могли зробити як бойовики так званої «ДНР», так і українська армія. Він додав, що подібні ракети має і Україна.
Своєю чергою, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте наголосив, що уряд країни повністю довіряє висновкам Міжнародної слідчої групи (JIT), в яких ідеться про те, що установка «Бук», з якої збили MH17, прибула на Донбас із Росії.
«Ми попросили малайзійську владу дати пояснення заявам прем’єр-міністра Махатхіра», — сказав Рютте.
Нагадаємо:
- 24 травня 2018 року, офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області. Водночас влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.
- Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.
- 17 вересня 2018 року Міноборони Росії заявило, що ракету, якою збили MH17, відправили в Україну ще в 1986 році і після цього до РФ її не повертали. Також РФ заявила, що відеодокази міжнародної слідчої групи про причетність РФ до збиття літака це підробка.
- Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.
- 13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.
- У квітні 2019 року стало відомо, що ЄСПЛ розгляне позов родичів загиблих у катастрофі MH17 проти Росії.
«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
- Поділитися: