Кандидати владної партії Грузії «Грузинська мрія» перемагають на всіх 17 мажоритарних округах, де 21 листопада відбувалися довибори до парламенту країни. Опозиційні партії раніше заявили про відмову від участі у виборах.

Про це повідомляє JAM-News.

За даними Центральної виборчої комісії Грузії, явка по країні в другому турі парламентських виборів становить 26,29%. Це означає, що участь у них узяли понад 562 тисячі виборців. Раніше ЦВК заявляла, що вибори вважатимуться такими, що відбулися, за будь-якої явки.

Спостерігачі на виборах — Асоціація молодих правників та організація «Справедливі вибори» — заявили про низку порушень, зокрема про порушення таємниці голосування, перешкоджання роботі спостерігачів та поодинокі випадки підкупу виборців і повторного голосування.

ЦВК Грузії пізніше заявила про ймовірне «зовнішнє втручання» в програмне забезпечення, яке здійснює автоматичний підрахунок голосів на сайті відомства. Відомство стверджує, що втручання могло призвести до витоку даних.

Раніше опозиційні сили зняли з голосування всіх своїх кандидатів. Вони заявили, що не визнають легітимність першого туру виборів, який відбувся 31 жовтня, і відтоді організовують вуличні протести, вимагаючи організації повторного волевиявлення.

Що з виборами в Грузії?

Цьогорічні парламентські вибори в Грузії 31 жовтня вперше відбулися за змішаною виборчою системою. Її зміна була компромісом уряду країни для вгамування протестів, що спалахнули влітку 2019 року.

Згідно з цією системою, 120 депутатів обиралися за пропорційною системою (за списками партій), а 30 — за мажоритарною (голосування за окремого кандидата). За офіційними результатами першого туру виборів, владна партія «Грузинська мрія» перемогла з 48,15% голосів. У 13 округах провладні кандидати здобули понад 50% голосів; у решті ж абсолютної більшості не здобув ніхто, тому оголосили другий тур.

Опозиційні партії одразу ж після оголошення результатів заявили про фальсифікації. Зокрема, у махінаціях на користь «Грузинської мрії» звинувачують главу ЦВК Тамара Жванію.

Міжнародні спостерігачі, які працювали на парламентських виборах у Грузії 31 жовтня, заявили, що вони були «не бездоганними». Хоча основні свободи були загалом захищені, на виборах мав місце тиск на виборців, були зафіксовані порушення у фінансуванні виборчої кампанії, а межа між державою та владною партією була стерта.

Посольство США в Грузії погодилось із такою оцінкою, однак зазначило, що доказів залякування та підкупу виборців недостатньо, щоб оголосити вибори нелегітимними.

Поділитись: