ENRU

Волонтери просять провести антидискримінаційну експертизу заяв Турчинова

Волонтери та активісти громадської організації «ВостокSOS» просять провести антидискримінаційну експертизу заяв секретаря РНБО Олександра Турчинова про «ретельну перевірку» людей з окупованих територій та Криму, які висловили бажання отримати біометричні паспорти.

У відповідному тексті звернення «ВостокSOS» йдеться про те, що текст заяви Турчинова справляє дуже негативний вплив на ставлення жителів тимчасово окупованих і непідконтрольних територій.

Волонтери зауважують, що постанова Кабінету Міністрів від 07.05.2014 №152 вже визначає порядок ідентифікації особи та перевірки її належності до громадянства України при отриманні паспорту для виїзду за кордон.

«Ця процедура вже передбачає механізми ідентифікації особи та перевірки її належності до громадянства України у разі, якщо така особа отримала паспорт громадянина України на тимчасово окупованій території або у органах ДМС, які тимчасово не здійснюють свої повноваження», — додають у «ВостокSOS».

Тому волонтери закликають оприлюднити текст законопроекту, про який йдеться у заяві РНБО, провести антидискримінаційну експертизу вказаного тексту законопроекту і провести громадське обговорення цього законопроекту із залученням експертів та представників правозахисних організацій.

Насамкінець, «ВостокSOS» закликає Турчинова в подальшому триматись від подібних дискримінаційних висловлювань, оскільки такі заяви суперечать заявленій політиці, спрямованій на реінтеграцію населення тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, 22 червня Турчинов запропонував «ретельно перевіряти» охочих отримати біометричні паспорти з окупованої території.

Він повідомив, що для правового врегулювання цього питання було підготовлено відповідний законопроект, «який народними депутатами-членами парламентської коаліції і найближчим часом має бути внесений до Верховної Ради».

Водночас, координаторка правового напрямку благодійного фонду «ВостокSOS» Альона Луньова зазначила у коментарі Громадському, що така пропозиція є дискримінаційною

Нагадаємо, 11 червня безвізовий режим України з Євросоюзом набув чинності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Концепція деокупації: як Олександр Турчинов пропонує звільняти Донбас.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram