ВООЗ: більшість вакцин проти коронавірусу скупили багаті країни, і це проблема
Всесвітня організація охорони здоров’я назвала проблемою той факт, що більшість вакцин проти коронавірусу у світі викупили багаті країни.
Про це заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.
Так, зараз 42 країни розпочали вакцинацію, 36 із яких — країни з високим доходом. Ще 6 — країни із середнім доходом.
«Очевидна проблема полягає в тому, що країни з низьким і більшість країн із середнім доходом ще не отримують вакцину. Із самого початку багаті країни скупили більшу частину різних вакцин», — наголосив очільник ВООЗ.
Також він поскаржився, що багаті країни з глобального механізму COVAX, які укладають двосторонні контракти з постачальниками, сприяють зростанню ціни на вакцини, що потенційно може ускладнити доступ до цих препаратів іншим країнам.
За словами Гебреісуса, через такий вакцинний націоналізм страждає глобальний механізм розподілу вакцин COVAX, який мав стати головним постачальником у більшість країн.
Глава ВООЗ закликав країни та виробників вакцин відмовитися від двосторонніх угод і зосередитися на поставках через глобальний механізм. Також він закликав країни, що закупили більше вакцин, ніж вони потребують, пожертвувати їх у COVAX.
«Наука принесла свої плоди, не втрачаймо можливість захистити життя тих, хто піддається найбільшому ризику, і дати всім економікам шанс на відновлення», — підсумував Гебреісус.
Раніше ми розповідали про вакцинний націоналізм у світі, відтоді принципово нічого не змінилося. Читайте в матеріалі:
Позитивні моменти
Попри все сказане, очільник ВООЗ заявив про позитивний вплив масштабної вакцинації, яка має стабілізувати системи охорони здоров’я країн, врятувати життя, що сприятиме економічному відновленню.
Крім цього, вакцинація має стримати мутації коронавірусу, які вже фіксують у різних куточках світу.
«Нинішня ситуація свідчить про те, що вірус робить усе можливе, аби бути придатним для постійної циркуляції в людській популяції. Це нормально для будь-якого вірусу, але ми допомагатимемо йому процвітати, якщо не зменшимо передачу та не будемо проводити вакцинацію на справедливій основі», — заявив гендиректор ВООЗ.
У якому таборі Україна?
Як ви, напевно, здогадалися, Україна не належить до багатих країн, тому вакцинацію в нас не розпочинали. Поки залишаються теоретичні розмови та повідомлення про укладення угоди (однієї) на поставки вакцин колись у майбутньому. Якщо вам цікава теорія, читайте далі.
Як повідомляли у ВООЗ, Україна зможе отримати першу партію ліцензованої вакцини від COVID-19 у другому кварталі 2021 року. 16 мільйонів доз вакцини мають передати безкоштовно в межах співпраці з Фондом глобального доступу до вакцин проти коронавірусу (COVAX). В аптеках вакцина може з'явитися не раніше осені.
Також Україна має отримати 1,9 млн доз китайської вакцини, щодо поставки якої вже домовилося Міністерство охорони здоров’я. Але поки що ця вакцина не завершила останній етап клінічних досліджень. Також у МОЗ запевняють, що ведуть перемовини з іншими виробниками вакцини, але не розголошують, з якими.
У бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд гривень. Яку саме вакцину закуповуватиме Україна, наразі невідомо.
- Поділитися: