ВООЗ не відкидає жодної гіпотези походження коронавірусу. Раніше витік інфекції з лабораторії назвали «малоймовірним»
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) поки що не відкидає жодної гіпотези про походження коронавірусу. Раніше експерти ВООЗ заявляли, що вважають малоймовірною версію про поширення вірусу з лабораторії в Китаї.
Про це під час брифінгу 12 лютого заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус.
За його словами, експерти місії в Ухані поки не змогли визначити джерело походження вірусу, а тому усі «гіпотези залишаються відкритими».
Він зазначив, що частина роботи з визначення походження інфекції є поза компетенцією цієї місії.
«Ми завжди казали, що ця місія не дасть відповіді на всі запитання, але вона додала важливу інформацію, яка наближає нас до розуміння походження вірусу COVID-19», ㅡ сказав Гебреєсус.
Наразі експерти ВООЗ працюють над підсумковим звітом, який можуть опублікувати вже наступного тижня.
Що раніше казали експерти?
Експерти місії ВООЗ назвали витік інфекції з лабораторії в Китаї малоймовірним, а тому заявили, що більше не розглядатимуть цю гіпотезу під час вивчення походження вірусу. Науковці зазначили, що міг відбутися витік вже відомого вірусу, але в лабораторіях Уханя SARS-CoV-2 не знайшли.
Наразі основна версія ВООЗ ㅡ перехід вірусу від тварини до людини через проміжного господаря. Він потенційно міг вперше з'явитися у кажанів та панголінів, але поки дослідники не знайшли у цих тварин саме SARS-CoV-2.
За словами експертів, китайські вчені у 2019-2020 роках протестували 11 тисяч зразків у свиней, корів, кіз, курей, гусей у 31 провінції Китаю, але жоден тест не виявив у них коронавірус. Також тестували диких тварин, але COVID-19 у них теж не виявили.
Також є версія, що вірус міг передатися через заморожені продукти. Однак для підтвердження цієї гіпотези теж потрібні подальші дослідження. Експерти поки не можуть точно сказати, як вплинув на поширення вірусу ринок морепродуктів в Ухані. Він був одним із місць спалахів коронавірусу, але його передавання могло відбуватися й в інших місцях.
Крім того, немає доказів того, що вірус поширювався в Ухані до грудня 2019 року, але у ВООЗ припускають, що перші випадки COVID-19 могли бути в Китаї ще за два місяці до повідомлень влади — у жовтні 2019-го.
Про експертів ВООЗ у Китаї
14 січня команда експертів ВООЗ приїхала до Китаю та перші два тижні провела на самоізоляції. Потім упродовж іще двох тижнів опитували людей із науково-дослідних інститутів, лікарень та з ринку морепродуктів в Ухані, щоб встановити походження коронавірусу.
ВООЗ запевняє, що китайська влада не перешкоджала їм у роботі та надала доступ до необхідних об'єктів в Ухані. Хоча ще на початку січня 2021-го Китай відмовляв експертам ВООЗ у проведенні дослідження.
- Поділитися: