Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

Про це повідомив президент Петро Порошенко.

«Відповідне рішення прийняв Святий і Священний Синод Вселенського патріархату, який напередодні прийняв до розгляду звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія», — повідомив президент.

Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент наголосив, що єдина православна помісна церква не стане державною, а конституційний принцип свободи совісті не буде порушений. Він підкреслив, що отримання автокефалії Православною церквою в Україні не означатиме, що вона стане державною.

Раніше Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію.

Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: